První tematický příspěvek je od čtenářky s nickem GabiK a je také tak trochu jako z hororu. Dozvíte se v něm, proč se pisatelka bála o svou sestru.

Milá redakce a ženyIn

Když se řekne úplněk, hned se mi vybaví dětský pokoj, který jsme měly se sestrou. Ona spala u okna a já jsem měla postel v rohu u stěny.
Když pršelo, nebo byla bouřka, sestra se bála, je mladší o pět let , a vždycky za mnou přišla pod peřinu. Řekla jsem ji, že si s ní postel vyměním, já budu u okna a ona u stěny, to ale nechtěla, prý by se nemohla v noci dívat na nebe a pozorovat hvězdy. Ona byla vždycky romantik a to ji zůstalo i dnes, škoda jen, že má smůlu na chlapy,kteří teda romantici vůbec nejsou.., ale k tématu.

Moje sestra nejenže pozorovala ráda hvězdy, ale také ji fascinoval měsíc. A to jsem se zase trochu bála já o ni. Vždycky když byl úplněk, sestra si sedla na postel a upřeně ho pozorovala. Několikrát jsem se takto vnoci vzbudila a mluvila na ní, vůbec mě nevnímala. Byl na ni velice zvláštní pohled, malá holka s dlouhými rozpuštěnými vlasy v bílé noční košilce sedí u okna a pozoruje bez hnutí úplněk. ,

Řekla jsem o tom rodičům, ti mi napřed nevěřili, ale pak se maminka sama přesvědčila, že sestra sedí za úplňku u okna a nereaguje na nás. V nějaké poradně se dozvěděla, že je to jistý druh náměsíčnosti, který je u malých dětí normální a že to přejde samo, jak bude větší. Hlavně ať nezapomeneme dobře zabezpečit okna.

To ale nebylo potřeba, jednak jsme byli v přízemním domku a jednak se z okna nikdy nevykláněla. vždycky jenom seděla a fascinovaně pozorovala úplněk. Asi v druhé třídě na základní škole ji to přešlo,.
Když ji to dnes říkáme, tak si nic nepamatuje, prý si vymýšlíme, ale já tu její sedící siluetu vidím dodnes.

GabiK

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

___________________________

Ano, některé malé děti náměsíčností opravdu trpí, naše dcera zase chodila po bytě, a myslím, že ji to přešlo nějak s nástupem do školy.
No, holky by si o tom mohly povyprávět. :)
Děkuji, že jste napsala, pozdravujte sestru a mějte krásné dny i večery (hlavně ty za úplňku)
Saša

Téma dnešního dne: Úplněk

Ve vzpomínkách na předchozí a než přijde další, napište něco k tématu úplněk.

  • Působí na vás úplněk?
  • Jste v tu dobu více vášnivá / romantická?
  • Jste náměsíčná?
  • Znáte někoho náměsíčného ve vašem okolí?
  • Působí úplněk na někoho blízkého na vašem okolí?
  • Můžete při úplňku spát?
  • Umíte se jen tak zastavit a pozorovat měsíc?
  • Vidíte v něm rysy obličeje?
  • Umíte snít?

Umíte ale určitě psát...
Tak pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z vás odměníme pěkným dárkem: knihou z nakladatelství Universum s příznačným názvem: Co vidíme na obloze?

kniha

Reklama