Další vtipný příspěvek přišel od čtenáře s nickem Fulfy, který, ať udělá co udělá, tak je to prostě celý strejda Martin :)

Hádej kdo jsem, a hlavně - po kom jsem?
Tuto otázku si většinou kladli zoufalí rodiče, když jejich nezbedný, ba přímo zvrhlý synek páchal jednu blbinu za druhou.
Doma jsem jakožto nejmladší z bratrů chytal ,,móresy“ od těch starších a také jsem býval po zásluze odměněn.

Zmíním jen pár opravdu vypečených kousků. Naši měli doma plno domácího zvířectva včetně kravky. Já ji musel jako malý vodit na pastvu. Jasně, že jsem ji uvázal někde u stromu a zmizel s ostatními na koupačku do nedalekého rybníka. Když jsem se vracel jako spořádané dítko pro Stračenu, zmizela. Místo jejího pobytu prozrazoval pouze kravinec jak kolo od vozu. Začal jsem natahovat. Volal jsem ji, hledali jsme ji s klukama po lese, na louce, ale kráva nikde. To bude doma zase tanec. S těmito myšlenkami a výrazem spráskaného psa jsem se pomalu loudal za setmění domů. Najednou slyším bučení. Hurá, naše Straka se sama vrátila! Rozběhl jsem se jí naproti, uklouzl a vyválel se v kaluži. Pyšně ji vedu, když tu na mne vylítla sousedka. ,,Á, mladej pán nám krade Božku. Táto, jdi k sousedům a řekni jim, co to maj za spratka.“ 
Máma už čekala s měchačkou v ruce, jak mi ukáže, ale najednou zbledla. ,,Co zase vyvádíš, vždyť je Stračena už v chlívě.“
Obě zašly do chlíva a tam spokojeně přežvykovala sousedovic Božka. Pásla se na našem záhumenku, bylo skoro tma, a tak ji máma zavřela v domnění, že je to ta naše. Takže jsem přivedl tu správnou. Ale vyválený v kaluži jsem vypadal jako umouněnec.
Buch,buch. Dva pohlavky to spravily a dodatek jako vždy : ,,Po kom ten kluk vlastně je? Celej strejček Martin, to je taky takový čuně. Maž se umýt a spát!“Takže tohle mi prošlo vcelku dobře.

Povyrostl jsem a začal dospívat v muže. Zajímaly mne už i jiné věci. Například časopisy, které si bráchové schovávali pod matrace a já si je pak tajně prohlížel a obdivoval krásy žen. S baterkou pod peřinou jsem se kochal nad obnaženou krasavicí, když tu mne z krásných prožitků vyrušilo prudké zvednutí peřiny a mámu popadaly mdloby. ,,Táto, rychle sem, máme doma zvrhlíka, pojď se podívat, na co to prase civí! Po kom je ten kluk takový čuně, ježišimarjá! Celej Martin, já to řikam furt, ten roste pro polepšovnu!“

Táta se poklidně zvedl od stolu, sebral mi časopis, v očích se mu zablýsklo a zmizel. Ani mne neseřval. Šel totiž ,,studovat“ jeho zajímavý obsah. Máma protočila oči a šla si uvařit grog na uklidnění.
Já jsem přeběhl do vedlejšího pokoje a štrachal bráchovi pod matrací..........noc je ještě dlouhá :))

Přeju všem krásný den, ať jsme po kom jsme....
Fulfy

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

_________________

Děkuji, že jste mě po ránu pobavil :) Máte fakt talent člověka rozesmát, mohl byste psát fejetony :)
Ještě jednou díky a mějte pěkný, veselý den
Saša

Téma dnešního dne: Po kom jsem?

  • Jste celá maminka? Tatínek? Babička, prababička, dědeček…. ?
  • Komu jste podobná vizuálně?
  • Po kom převažují vaše povahové vlastnosti?
  • Mění se věkem?
  • A jste ráda, že jste taková?
    atd. atd.

k tématu pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek odměníme dárkem, který potěší: vlasovou kosmetikou Syoss a přívěskem na klíče, kdy Svět bude jen podle vás... Viz. text. :)

text

Reklama