.

Fuerteventura, ostrov plný tajemství

Cestování

Fuerteventura, ostrov plný tajemství

Fuerteventura je krásná. Je to průzračný ostrov, kde je začarovaný klid. Široká a zvlněná krajina, téměř nekonečná rozměrnost pláží. Pláže s jemným bílým pískem a křišťálovou vodou, které zaujmou svou barevností. Duny z nejjemnějšího bílého písku a panenské pláže, ideální pro rybolov a vodní sporty.

Pokud hledáte klidnou dovolenou, pak je to ostrov právě pro vás. Užijete si klidu a samoty, jak dlouho budete chtít, protože na plážích je velmi málo hotelů. Naopak, najdete zde spoustu míst, kde budete mít soukromí a kde vás nebude okukovat nikdo z vedlejšího lehátka. Je to díky tomu, že velká část ostrova je přírodní rezervací, takže hotelové komplexy nejsou přímo u pláží.

Co stojí za to na Fuerteventuře vidět?

Jižní část ostrova z východní strany lemuje dvacetikilometrová velmi rozlehlá pláž se světležlutým pískem. Při odlivu zde vznikají díky rozlehlosti mělké laguny s velmi teplou vodou, což je ráj pro děti. Nejen, že laguny vypadají velmi romanticky, ale s každým novým odlivem se mění. Foto pláže zde:

Krásným místem, které leží na začátku této pláže, je Goriones, nachází se cca pět kilometrů od městečka Costa Calma. Goriones je střediskem milovníků windsurfingu a kiteboardingu, sídlí zde renomované školy těchto sportů a je zde půjčovna všech možných sportovních potřeb. Pláž je rozlehlá, takže sportovci mají dostatek místa na trénink. Chodí sem velmi málo turistů, takže se při slunění můžete kochat pohledem na svalnaté sportovce. I na tomto místě je spousta krásných lagun.

Dalším tipem na romantické válení u moře jsou písečné duny na severu ostrova. Pokud zaparkujete auto u silnice (jinde to ani nejde..), pak jdete cca dvě stě metrů po dunách k pláži, kde vás čeká nádherná pustina, slunce, průzračné moře a malé skalky, které dotvářejí romantický ráz.

V místech, kde jsou skalky, zůstává po odlivu voda a v takto utvořených jezírkách plavou malé barevné rybky, které čekají na příliv. Tato místa jsou vhodná k potápění, jakmile uplavete deset metrů od břehu, tyto rybky vidíte v hejnech pod vodou.

Z Fuerteventury si můžete udělat několik výletů lodí, tyto výlety nabízí každá cestovní kancelář, nebo si je můžete zařídit přímo na místě, opravdu to stojí za to, pozorovat rozmanitý břeh z paluby lodi, kde vám připraví úžasný oběd – většinou nějakou místní rybí specialitu.

Tento ostrov je znám tím, že zde žije velmi mnoho koz, které zde odjakživa místní pastevci chovají. Dokonce se říká, že zde žije více koz než místních obyvatel. Kozy také potkáte všude. Na prašné cestě v pustých horách, v ohradách u silnice a na většině suvenýrů. V potravinách v obchodě vám nabídnou kozí sýry a v restauraci, kromě čerstvých ryb i kozí pečínky podle speciálních receptů.

Na Gran Canarii, na Fuerteventuru a další Kanárské ostrovy se můžete vydat s naším největším touroperátorem pro tuto oblast – cestovní kanceláří Canaria Travel - více informací najdete na adrese www.canariatravel.cz nebo přímo v kanceláři Canaria Travel v Praze 1, Jungmannova 6, případně na telefonu: +420 / 221969224 nebo +420 / 221969234  mobilní operátor 602313049  fax 224946391 nebo 224 948025.

   
28.01.2005 - Zahraničí - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [7] qvak [*]

  Fuerteventura je opravdu krásná, také miluju pusté pláže.
  vládík: Také musím CK Canaria pochválit

  superkarma: 0 07.02.2005, 08:37:16
 2. avatar
  [5] vládík [*]

  Na Fuerteventuře jsem byla, stejně jako na Gran Canarii a Tenerife a musím říct, že tam teda NIC není (myslím k vidění), jen pláže, moře a hotely. Všude jen písek a zprahlo ... ono "městečko" Costa Calma je velké jak vesnička má střediskková, je v něm jeden pidiobchůdek s nejnutnějším sortimentem. Na Tenerife byly aspoň hory, nádherná zoo, na Gran Canarii je veselo , tady celkem nuda ... a fouká to, řekla bych, všude stejně.
  Ale CK Canaria Travel je , byli jsme s nimi 3x a vždycky služby perfektní

  superkarma: 0 28.01.2005, 13:25:07
 3. [4] Klára Křížová [*]

  Jsou období, kdy tam hodně fouká, ale tky kdy ne. Delegátka na Fuerteventuře mi říkala, že i na ostatních ostrovech fouká srovnatelně. My jsme tam byli v říjnu a byly dny, kdy lehce pofukovalo a dny bez větru. Žádný vichr z hor. A venku 33 stupňů, fakt pohoda a krása. A ta pláž na té prostřední fotce
  Hlavně je tam minimum turistů, protože všichni chtějí mít vyvalená těla na lehátkách před hotelem na Gran Canarii a bojí se, že tady je odfoukne

  superkarma: 0 28.01.2005, 13:18:40
 4. [1] KrtekP [*]

  Podle toho co jsem slyšela tak pobyt na tomto ostrově má jedinou nevýhodu - pořád tam fouká vítr. Takže asi to ležení na zdejších plážích není tak ideální (jemný písek se nejspíš lepí úplně všude).

  superkarma: 0 28.01.2005, 09:36:49

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme