Na místě je postavený za pár hodin, žít v něm jde jen za několik stokorun a nově stojí také v Praze. První předváděcí Freedomek v hlavním městě i v celých Čechách bude stát na rozhraní Troje a Libně v ulici Nad Rokoskou. Poprvé se dveře pražského Freedomku otevřou veřejnosti 1. listopadu. Lidé se tam tuto sobotu mohou od 9 do 17 hodin přijít podívat, jak funguje koncept svobodného moderního bydlení ve skutečnosti nebo si nechat spočítat, kolik dají za náklady na energie či kolik je bude stát hypotéka. 

FreedomekFreedomek se veřejnosti poprvé představil právě v Praze – na Architecture Week v roce 2010 vzbudil velký rozruch. Prototypem minimalistické dřevostavby, který vymyslel zlatník Jiří Brosch a navrhnul oceňovaný architekt Marek Jan Štěpán, prošlo tehdy 25 tisíc lidí. Freedomky dnes už ale nejsou jen architektonickou raritou. Rozrostly se až do velikosti 4+kk a slouží také jako bydlení pro rodiny s dětmi. Jak se ve Freedomku žije, se mohou po čtyřech letech přijít lidé opět podívat i v Praze.

Společnost Bohemian Estates s.r.o., která se stala výhradním obchodním zástupcem rezidenčních Freedomků pro ČR, totiž postavila Freedomek v pražské Troji v ulici Nad Rokoskou.  1. listopadu si sem lidé mohou přijít spočítat, kolik je život ve Freedomku bude stát. „V sobotu bude na místě hypotéční konzultant, který zájemcům poradí nejvýhodnější možnosti, jak na Freedomek dosáhnout. Lidem také budeme moci prostřednictvím sofistikovaného kalkulátoru spočítat, kolik zaplatí za provoz Freedomku podle řady kritérií, například podle toho, jestli bude stát v Praze či Krkonoších, nebo je otočený na sever či na jih,“ uvedla Petra Němečková ze společnosti Freedomky.

Freedomek

 

V Troji bude stát doposud nejúspěšnější model M s dispozičním řešením
2 + kk. „Lidé v nejrůznějších životních situacích ho využívají většinou jako startovací – mladé páry, lidé po rozvodu, slouží jako víkendové ubytování. Model pak jde kombinovat s dalšími moduly a může se rozrůstat podle toho, jak rostou potřeby jeho obyvatel,“ uvedla Němečková.

Freedomek

Dveře prvního předváděcího Freedomku v Praze i celých Čechách se otevřou 1. listopadu.

Freedomek

V Troji stojí nejúspěšnější model Freedomků s dispozicí 2+kk.

Jde to i bez práce a nervů 

Freedomky vyrábějí řemeslníci v Tachově z těch nejkvalitnějších materiálů. Protože se staví pod střechou závodu, odpadá riziko, že do stavby naprší a dojde k poškození materiálu jako například u běžně montovaných dřevostaveb. I proto mohou Freedomky s klidem nabízet 10letou záruku. Freedomky si zakládají na chytrých, ale racionálních řešeních – použité technologie zde snižují energetické náklady a každý centimetr v interiéru má svůj funkční význam pro pohodlné bydlení. Další výhodou Freedomku je rychlost stavby – postavit jej podle vašich přání zabere zhruba tři měsíce. Na parcelu již přijede hotový, instalace zabere asi 4 hodiny. Odpadají tím týdny a měsíce starostí jako u běžné stavby. A když se budete chtít odstěhovat, Freedomek se může odstěhovat s vámi…

Freedomek je vyroben z 95 procent ze dřeva. Jeho nosná konstrukce z lepeného dřeva má přesné spoje podle švýcarského patentu. Zateplení tvoří dřevovláknitá izolace, která má vynikající fázový posun „den-noc“. Plášť´ Freedomku je difuzně otevřený, fasáda je zpracována ze severského modřínu. Vytápění domu je možné více způsoby od designového lihového krbu až po tepelné čerpadlo. Úsporu elektrické energie při vytápění zajišťují tepelně-izolační vlastnosti stěny, jejíž tloušťka 30 cm odpovídá tepelně-izolačním vlastnostem cihlové stěny o šířce 3,6 metru. 

Moderní design a účelně a funkčně navržený interiér ocení zejména lidé, kteří nechtějí žít v panelácích a touží po domku s výhledem do zeleně, zároveň s minimálními finanční náklady na jeho pořízení a provoz.

Freedomek

Freedomky v Troji představily model s pergolou.

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ VE FREEDOMKU:

·         KDY: sobota 1. listopadu od 9 do 17 hodin

·         KDE: domek se nachází na rohu ulic Nad Rokoskou a Na Úbočí, Praha 8

Co jsou to Freedomky 

Freedomky jsou designově promyšlené minimalistické dřevostavby. Bydlení v nich je nízkoenergetické a nízkonákladové a téměř bezúdržbové. Freedomky splňují i ty největší nároky na estetické funkční bydlení na malé ploše. Jsou jedinečné svým přístupem k myšlence moderní­ho a svobodného bydlení, unikátním designem a použitými technologiemi.

Freedomky v číslech 

• Po dopravení Freedomku na místo určení trvá jeho umístění na zemní vruty
    necelé 4 hodiny.

• Freedomek je postavený z 95 % ze dřeva. Tepelně-izolační stěna odpovídá
    vlastnostem cihlové stěny o šířce 3,6 metru.

• Na výrobu jednoho Freedomku  (modul M) se použije 12 m3 dřeva
• Průměrné náklady na provoz v modulu M se dvěma obyvateli jsou cca 1500

• Freedomek je vyroben max. 3 měsíce od objednání

• Váha jednoho modulu Freedomku se pohybuje od 13 do 23 tun

• Nejvzdáleněji umístěný Freedomek je ve Švýcarsku a ujel celkem 850 km

Zdroj: tisková zpráva

Freedomek

Reklama