Novinky

free: Ztracená třída

Příspěvek od čtenářky s nickem free by se dal nazvat jakkoliv. Ztracená třída, ztracení kantoři, anebo také ztracený manžel. Povedený příspěvek. Stačí jen kliknout a číst :)

Krásné páteční dopoledne.
jako každý mám se ztrátami zkušenosti, ovšem daleko víc se v tomto oboru vyznamenal můj manžel.  Hodně totiž cestoval vlakem. Ve vlaku pravidelně zapomínal knížky, jednu krásnou novou bundu, prázdný demižon na víno.  Ovšem jednou se mi ztratil i on sám.  

V hektické době před více než dvaceti lety pracoval ve „výpočetním středisku“. Práci miloval, protože to byl i jeho koníček.  Nejednou se stalo, že odjel na odpolední směnu a vrátil se druhý den z ranní. Zvykla jsem si a nepátrala po něm.  Jednou takto po poledni k nám přiběhne sousedka, že mi volá manžel. Ani pevná linka nebyla běžná v každé domácnosti.  Přišla jsem k telefonu a na druhém konci se ozval manželův zoufalý hlas: Alenko, prosím tě, přijeď si pro mě. Tak jsem zaběhla k rodičům půjčit auto a jela na  nádraží o tři stanice dál si mužíčka vyzvednout.  

Nevěděla jsem, jestli se smát nebo s ním fňukat.  Měl výraz ztraceného štěněte.  Když mi cestou vyprávěl, co prožíval, málem jsme se nabourali.  Ve vlaku vždycky usnul a třikrát přejel naši stanici. Potom už se do vlaku bál nastoupit. Doma tvrdě usnul a já měla zas jeden důvod k popichování. 
Ovšem jenom když se to hodilo. Nemohla jsem toho zneužívat, našly by se příběhy k odplatě.

A mám ještě jednu dávnou příhodu, kdy jsme byla sama ztracena a nejenom já.  V dobách, kdy se neřešily školní výlety, jako dnes, jsme v  prvním ročníku na střední škole vyjeli do Tater. Páni, výlet na čtyři dny a tři noci.  Cestovali jsme vlakem s přestupováním nekonečných osm hodin. Ovšem pro studenty paráda. Zapomněli jsme, že i náš mladý třídní je veselá kopa a navíc si za společníka vzal kamaráda z  kabinetu.  Tak se stalo, že téměř u konce cesty si tito dva kamarádi zašli do nádražního bufetu.  Aniž bychom si toho všimli, poslušně jsme nastoupili do vlaku a odjeli do cílové stanice. No a teď, kdo koho ztratil?

Krásný víkend 
free

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

____________________

Pobavila jsem se. Se ztraceným manželem i se ztracenou třídou :)
To dokáže nepsat opravdu jen sám život. A Vy …
Děkuji free a přeji krásný víkend (i manželovi)
Saša

Téma dnešního dne: Co cenného jste kdy ztratila na dovolené?

 • Jak jste se se ztrátou vyrovnala?
 • Přišla jste na ni až doma, nebo už během dovolené?

Více nápovědní bodů není potřeba, téma je jasné.

Pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z vás čeká pěkný dárek, který si může vzít na dovolenou, ale neztratit, byla by to škoda: parfém od Avonu / Little gold dress.

parf

 

   
12.07.2013 - Čtenářské příspěvky - autor: Alexandra Stušková

Komentáře:

 1. avatar
  [6] phoebe24 [*]

  Já v životě nezapomenu na chvíle, kdy stojím na Masarykově nádraží v Praze. V přistaveném rychlíku většina mých studentů prvního ročníku a se třemi opozdilci vedu telefonický hovor:

  "Kde jste?! Za pět minut to jede!".

  "No tady".

  "Kde tady?!"

  "No kousek od nádraží. Teda snad... tak mi teda poběžíme..."

  Když doběhli a zavřeli dveře v posledním vagónu, tak se rychlík rozjel. Měli jsme hromadnou jízdenku, domov 100km daleko a já tam byla jediná kantorka. Ani se mi nedivili, když jsem následně prohlásila, že "školní výlet" je sprostý slovo a ať ho přede mnou až do maturity neříkají.

  superkarma: 0 13.07.2013, 10:47:38
 2. [5] slavuska [*]

  Sml30Sml30Sml30Sml35 pobavila sjem seSml52

  superkarma: 0 13.07.2013, 00:28:39
 3. avatar
  [4] tajnostii [*]

  Pěkný příběhSml59

  superkarma: 0 12.07.2013, 22:36:55
 4. [3] V19 [*]

  super príbehSml16

  superkarma: 0 12.07.2013, 18:58:51
 5. avatar
  [2] marde [*]

  A našli jste se potomSml80

  superkarma: 0 12.07.2013, 17:12:38
 6. avatar
  [1] lenig [*]

  hezké Sml59Sml59Sml59

  my byli v Tatrách na konci 9. třídy, asi na týden, super výlet, do dneška na to ráda vzpomínám (36 let, jejda, toto letí!!!) Sml80

  superkarma: 0 12.07.2013, 16:18:11

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme