Bulvár

Francouzský piknik po česku

Chutnalo by vám stolování ve výkladní skříni?

Stolování a televize. Vyslovíte-li klasické stolování  u stolu - vybaví se mi rodina Homolkových z nesmrtelné televizní trilogie. Ti se taky v první díle „ECCE HOMO HOMOLKA“ chystali na sváču na pařezu v lese - opékání špakáčků, a nakonec si je dopřávali doma v kuchyni.

Jestli zdůrazníte stolování vánoční - koukám, jak zasedla ke sváteční tabuli rodina malého Péťi Bajzy ze seriálu „Bylo nás pět“. Což třeba stolování svatební, okázalé? Máme tu „Takovou normální rodinku“ s tetinkou a panem Koníčkem. A jak je to s piknikem v trávě?

Tak to potom jednoznačně vidím naši rodinu a udivené pohledy okolí.

To bylo tak: V době, kdy ještě nebylo zvykem u nás konzumovat koláče, bagety a kávu při pikniku v trávě, nás navštívili přátelé z Francie. Především mužská část hostů se tvrdošíjně domáhala uspořádání pikniku v přírodě. Nic nepomohly moje argumenty, že je ještě zima, že si dobroty užijeme stejně dobře doma v obýváku jako venku. Posezení se uskutečnilo - svačili jsme, popíjeli a klábosili. Od té doby jsem už nikdy nekousala a nepolykala za účasti tolika udivených (pohoršených? obdivných ? zvědavých?) pohledů lidí, procházejících se po okolí. To ani v televizi nevymyslí! Já vím, měli jsme najít na sváču klidný, nezalidněný koutek, ale opravdu nebylo kde.

Nyní už i u nás v tuzemsku vnímáme pikniky v trávě jako něco přirozeného. Jen kdyby si hladová klíšťata vybrala za pochoutku občas někoho jiného nežli mě! 

hannah58

Máte také nějakou zajímavou zkušenost se stolováním pod širým nebem? Anebo radši jíte v klidu domova? Napište nám svůj názor na redakce@zena-in.cz

   
20.10.2009 - Blog redakce - autor: Dana Haklová

Komentáře:

  1. [1] Anai [*]

    Kdysi ještě za totáče jsem pracovala v jednom ústavu a tam byla úžasná parta lidí, která se scházela i mimo ústav. Jednou jsme naplánovali piknik na Dívčích horách (Praha 5 - Hlubočepy), bydlela jsem tam tehdy s ex a dětmi. Sešlo se asi 20 účastníků, vč. dětí a psů, s košíky v ruce jsme putovaly do kopce nad hlubočepským hřbitovem, idylka. Našli jsme plácek, rozložili ubrusy, pokryly pochoutkami,  otevřeli víno.... Nastala malá chyba, zapomněli jsme zcela na vodu (tehdy ještě pet láhve a pitný režim byly neznámé pojmy),a tak kolegyně nalila do misky svému psovi víno ... když se mu začaly rozbíhat packy, usoudila, že to spraví kafe.. ten pes kupodivu nejen přežil, ale dožil se úctyhodného věku.... Sml52  Pak jsem ještě zažila stejně nádherný piknik na hřbitově okolo románského kostelíka na Praze 9, tuším...

    superkarma: 0 20.10.2009, 14:50:31

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme