francouzské toasty

Máte rádi víkendy, kdy nikam nespěcháte a můžete si tak užít klidnou snídani? Zkuste si připravit oblíbené francouzské toasty. Sladké probuzení se šálkem kávy a čerstvým ovocem, vás skvěle naladí.

Francouzské toasty jsou velice jednoduché a rychlé. Na jejich přípravu můžete použít světlý i tmavý toastový chléb, ale také briošku nebo vánočku. S těmi bude výsledek ještě lepší. Navíc můžete použít nejen čerstvé pečivo, ale zužitkovat i starší kousky. Takže úsporný recept.

Základem pro obalení bývá vajíčko a smetana nebo mléko. Tento základ můžete ještě ochutit třeba vanilkou, rumem, vodou z pomerančových květů, nastrouhanou citronovou kůrou, špetkou skořice nebo muškátového oříšku.

Suroviny

  • 12 plátků toastového chleba nebo vánočky
  • 4 vejce
  • 100 ml smetany ke šlehání
  • špetka vanilky
  • 1 lžíce cukru krupice
  • ghí na smažení

Postup

V hlubokém talíři nebo širší misce rozšlehejte vajíčka a smetanu. Ochuťte vanilkou a cukrem. Důkladně rozmíchejte. Já jsem použila místo vanilky a cukru speciální vanilkový cukr, který jsem si dovezla z Francie.

francouzské toasty

V pánvičce s nepřilnavým povrchem si rozehřejte ghí. Plátky chleba nebo vánočky obalujte ve vajíčku se smetanou a smažte v rozpáleném tuku. Z obou stran pěkně dozlatova. Až jsou toasty hotové, dejte je na talíř s papírovou utěrkou, která odsaje přebytečný tuk.

Podávejte teplé s rozličnými přílohami.

francouzské toasty

Skvělé je všechno možné čerstvé ovoce, kopeček zakysané smetany, šlehačka, čokoláda, Nutella, burákové máslo, javorový sirup, tvaroh, džem. Fantazii se meze nekladou a vy si vyberte to, co máte ke sladké snídani nejraději. Francouzské toasty můžete ještě posypat skořicí, čerstvou nasekanou meduňkou nebo vanilkovým cukrem.

francouzské toasty

Dobrou chuť přeje Elly.

Snídaňové tipy na našem magazínu

mug cake

kovbojská snídaně

jáhlová kaše s ostružinami a lískovými ořechy

Zdroj fotografií: Alena Kolaříková

Reklama