Naše čtenářka Inka opět cestovala. Tentokrát se prostřednictvím jejího textu i fotografií přeneseme do francouzských Alp, konkrétně do lyžařského střediska SuperDévoluy, kde je prý krásně na sněhu i bez sněhu.

Ráda bych vás pozvala do Francie, do země, která je nádherná za každého počasí. Úchvatné není jenom letní Azurové pobřeží, ale také zimní francouzské Alpy,ráj lyžařů.

alpy

francouzské Alpy - ráj lyžařů

SuperDévoluy je super

My se koncem letošního roku chystáme stejně jako vloni do lyžařského střediska SuperDévoluy. Doufejme, že lyžařské podmínky budou příznivé, poněvadž jak to zatím vidím u nás, nic moc. A ani ostatní blízká evropská střediska na tom nejsou zatím o mnoho lépe.

Zřejmě nám Matka příroda vrací plným úderem to, jak se k ní chováme. Za pár let bude sníh v Africe a u nás bude žár. A co pak my, lyžaři? Budeme sjíždět jen umělý sníh, nebo pojedeme do Afriky?

stoji

co my, lyžaři?

Já bych raději zůstala v Evropě. Vždyť tady je tak krásně. Ve francouzských Alpách pak obzvlášť. A kdyby náhodou nebyl dostatek sněhu, tak se přece nezblázníme. Projdeme se po okolí SuperDévoluy pěšky. Příroda je tam nádherná, včetně úžasného výhledu na okolní vrcholky. A nebo si můžeme zajít do místní hvězdárny, která umožňuje kouzelný pohled na zářící oblohu. A co teprve ten křišťálově čistý vzduch! Hrudní košíček se nadýmá a plíce se radují.

ker

úžasný výhled na okolní vrchy

Okolní nádhernou přírodou zde můžete obdivovat i při výletu na běžkách nebo na sněžnicích. Zvláštní atrakcí je také jízda na sněžném skútru

Lyžařské středisko SuperDévoluy se nachází v oblasti Haute s Alpes v blízkosti měst Grenobl e a Gap.
Na permanentku zde můžete lyžovat v oblastech Superdévoluy a La Joué du Loup, které jsou propojeny vleky. Lyžařské terény tu jsou přizpůsobeny náročných lyžařům (jako je můj manžel), ale i začátečníkům (jako jsem já). Je tady také hodně dlouhá upravená běžkařská trať, uvádí se, že má 80 km.

inus

lyžařské terény jsou přizpůsobeny všem

Středisko SuperDévoluy  je cenově přijatelné, doporučuji si zamluvit pobyt na webovém portálu www.snowtrex.cz, jedná se o cestovní kancelář, specializující se přímo na lyžování v Alpách. Dobrý je také webový portál www.newtravel.cz/Francie.
Je velká konkurence, středisek plno, určitě by se ještě nějaké to místečko našlo. A když ne letos, tak po novém roce – to už bude sněhu až až. :)

snih

Ve SuperDévoluy naleznete doslova všechno pod jednou střechou. Toto středisko je vhodné i pro pobyt s dětmi, zejména těmi, které tíhnou ke snowboardu. Okolní snowboarďáci se zde mohou vyřádit ve snowparku Le Mushroom’s Park. Já bych ale řekla, že řádí všude.

Doprava

My jezdíme automobilem (bez zimních řetězů se na cestu nevydávejte, i kdyby u vás doma pálilo sluníčko a bylo 20 stupňů nad nulou!)
Vzálenost z Brna je cca 1 300 Km, z Prahy cca 1 200 km
Jen pro představu: z Paříže je středisko vzdáleno 652 km, z Marseille 213 km  a z Lyonu 191

mapadva

marsei

 Ať už strávíte konec letošního roku doma nebo na horách, mějte se moc krásně, buďte zdraví... a držme si palce, ať přece jen nějaký ten sníh máme. Vždyť bez toho by nebyla pravá zima. A když nebude tady v Čechách, přijeďte za námi do Francie. :)

Inka

Čtěte také:

Reklama