Píše čtenářka s nickem Tina5, která je velmi zručná pletařka, takže pro ni není problém „uštrykovat“ čepici za jeden večer. Druhý den ji ozdobí různými aplikacemi a třetí už můžou její dcerky vyrazit v nových modelech.

Milá redakce, dnes mi to nedá, abych se nepřipojila se svojí troškou do mlýna. Vždy jsem nosila dlouhé vlasy až pod zadek, tak jsem s čepicemi měla problém. Ve všech jsem si připadala šíleně, takže jsem raději mrzla, ale postupem času (asi stářím) si říkám, že na a raději hlavu (i nohy :-))) v teple.

Nemám ráda běhání po obchodech a většinou nejde koupit první čepici, kterou potkám, ale trošku háčkuju a pletu, takže každou chvíli vyrábím nový model. Hodně se mi líbí háčkované bekovky a pletené ušanky.. dcery jich mají na výběr dost, ve které zrovna půjdou.

Když není mráz, většinou nosí čelenky s naháčkovaným kšiltem. Také si myslím, že čapka je pěkný dárek a nestojí svět a navíc většinou dělám celé soupravy s rukavicemi či šálami a nákrčníky.. Zrovna večer jsem nahodila na jehlice čapku pro dceřinu kamarádku, budu ji dělat s bezprstovými rukavicemi.

Na jaře dcerky nosí balvněné háčkované čepičky, v létě kloboučky, v dnešní době je na internetu mnoho inspirace a za večer je čapka hotová, druhý den dodělám aplikace a další den už se dcerky nemohou dočkat, až vyrazí v nové parádě.

Se mnou je to horší, jsem konzerva, takže jeden čas jsem fakt raději zmrzla, pak začala nosit aspoň čelenky, taky je skvělá bunda s kapucí a hodně vzpomínám na doby, kdy nám bylo 15 a my v prváku na průmce nosily s holkama na krku  a hlavě takové trubky, koukala jsem na fléru, jak zase frčí a stále o ní přemýšlím, zda jsem na ni už stará nebo si ji udělám...

Mám jednu flaušovou čepici, ale je akorát na hlavu, žádné drdoly či culíky se pod ní nevejdou, tudíž musím vlasy strčit pod bundu, takže po sundání čepice je to více než hrůza a čepici nesmím sundat dřív než zase doma.

Ale letos jsem si slíbila, že se po nové čepici podívám nebo se o nějakou pokusím doma. Ale po obchodech se mi moc nechce, vždy, když si mám zkusit novou čepici, napadá mě, kdo si ji asi přede mnou zkoušel, zda neměl vši nebo nějaký jiný problém, takže je pro mě velikou překážkou si nějakou čepici vůbec vyzkoušet. Asi zase dojde na háček či jehlice.

Dnešní výhra je velice pěkná, jednoduchá a přitom velmi vkusná, asi se budu inspirovat..

cepice

A aspoň jedné dceři jsem vybrala šuplík s čepicemi, rukavice a šály jsem k tomu nefotila, to bude třeba tématem jindy.

Krásný den a dnes bez čepice asi opravdu ne, je tam taková zíííma

Tina5

Milá Tino5, díky za krásný příspěvek s fotkou, (jste opravdu velmi pilná a šikovná) a také za inspiraci na příští stylové téma. Co vy na to, milé ženy-in?

Jak jste na tom s čepicemi a různými pokrývkami hlavy? Nosíte je, nebo se jim spíš snažíte vyhnout? Máte nějakou vzpomínku nebo příhodu na dnešní téma? Už se těším, až mi napíšete. Na vaše příspěvky čekám na adrese: redakce@zena-in.cz

Reklama