Včera byla první adventní neděle, na mnoha náměstích se rozsvítil vánoční strom a v mnoha domácnostech první svíčka na adventním věnci. Advent v nás pomalu probouzí vánoční náladu.

advent

A s vánoční náladou i chuť zdobit. Možná, že je to právě ten nejhezčí čas, kdy jsme ještě natěšené a hezky v poklidu si to užíváme, než nám všeobecný humbuk a vánoční hysterie nadobro zkazí náladu.

Když jsem minulý týden psala článek o svém adventním věnci, potěšilo mě, kolik z vás advent prožívá a má tohle období rádo. Jak jsem se dočetla v diskuzi, mnohé z vás máte už nějakou adventní výzdobu. Ať už je to adventní věnec kupovaný, nebo vlastnoručně vyrobený, postavený na stole, nebo pověšený na dveřích. Někdo si už možná po vzoru adventně rozsvícených jehličnanů vyzdobil vlastní strom nebo dům malými žárovičkami.

Můj netradiční adventní věnec jste už viděly, ale já se vždycky nejvíc těším na venkovní zdobení, a každý rok se snažím vymyslet něco nového. Samozřejmostí jsou zimně proměněné okenní truhlíky a k tomu nějaká paráda na domě. Venkovská roubená chalupa si přímo říká o nějakou tradiční výzdobu.

Loni to byly girlandy ze smrkových větví ozdobené slaměnými ozdobami, máte-li zájem, podívejte se ZDE

Letos se pokusím o „meziokenní“ strom zdobený mašličkami. Určitě vám ukážu fotku, jak se mi můj záměr zdařil.

Věřím, že většina z vás je na tom podobně a tuhle předvánoční atmosféru si užívá v klidu a bere jako milou předzvěst blížících se Vánoc.

Proto jsem si adventní zdobení vybrala jako celodenní téma, a jsem přesvědčena o tom, že se máte čím pochlubit. My samozřejmě víme, že jste šikovné, vynalézavé a nápadité. Denně nám to dokazujete v seriálu TVOŘÍME se Ženou-in, ale tentokrát se zaměříme pouze na advent.

Posílejte nám fotografie svých adventních věnců, adventní výzdoby, nebo třeba vlastnoručně vyrobených adventních kalendářů.

Vzhledem k předpokládanému zájmu a množství posílejte maximálně dvě fotografie, ať stačíme vydat všechny příspěvky. Děkuji za pochopení.

Pokud nezdobíte a advent neslavíte, napište nám, jaký k tomu máte důvod.

Na vaše příspěvky a inspiraci se už moc těšíme na adrese: redakce@zena-in.cz  

Jistě jste zvědavé na dárek za příspěvek. Dnes vám můžu nabídnout exkluzivní Eau de parfum Incanessence

dárek

Reklama