Čtenářka Jane1 vyrazila včera na své staré libertě do světa a fotila a fotila. A vyfotila i zajímavou stopu. Poznáte, co to je za zvíře? Díky Jane1 za příspěvek. Chvíli jsem hledal na internetu, ale nenašel. Tak snad čtenářky budou vědět …

Zdravím všechny houbaře. . .
Včera bylo krásně, sluníčko svítilo a bouřka nehrozila. Osedlala jsem svou Libertu a vyrazila do lesa, jen tak na obhlídku, abych věděla, jestli už rostou houby. A nic! Až začnou pořádně růst, tak klidně najdu podborováky a kozáky i u cesty.

liberta
Smaženice tedy nebyla, ale pár snímků jsem si z lesa přivezla ve svém Nikonu. Vzala jsem to tentokrát do míst, kam jsem už dlouho nezavítala a bylo mi fajn. Cestou jsem potkala pár lidí také na kole, jeli po žluté značce 0057 jako já.

1

3

4

5

6

11
Jinak sbírám jen houby, které znám. Nikdy bych nesebrala jakoby žampiona, co kdyby se z toho vyklubala jedovatá mrška. To by se mi nevyplatilo. Nesbírám ani klouzky, kterých je kolikrát všude až moc. Na kotrče, ryzce a křemenáče nemám štěstí. Věřím, že jsou jinde houbaři úspěšnější a místa porostlá pravými hřiby. Nu což, já si počkám. Připojuji alespoň pár fotek  z lesa a dvě starší fotky s ohledem na dnešní téma ( křemenáče jsou syna, kozáček je můj ).

8

9

A na závěr dotaz: „Nevíte v redakci, prosím, co je to za stopu“?

12

Snímek jsem dala do tmavšího odstínu, aby to bylo zřetelnější. Děkuji předem za odpověď!

Jane1
Text nebyl redakčně upraven


atlas hub

Máte ráda houby?

  • Už rostou? Kde?
  • Máte fotky z letošního sběru, podělte se.
  • Máte dokonalý recept na pokrm z hub?
  • Jaké houby sbíráte, jen hříbky?
  • Nebo berete každou prašivku a pak doma řešíte, co jde jíst a co ne?

Na všechny vaše příspěvky se těším na e-mailu:

redakce@zena-in.cz

Jednu z vás za příspěvek odměním z brusu novým houbařským atlasem.

Reklama