fotoTéma 6. ročníku soutěže ve fotomakeupu, které bude vyhlášeno 4. 9. 2010 v rámci veletrhu World of Beauty and Spa v O2 aréně, se bude jmenovat Pin-up girl. Je to rozsáhlé téma k tvorbě pro vizážisty a jejich fantazii. Stačí si načíst inspiraci v historii a využít vlastní bujné fantazii, trendů a novodobých prvků.

Tváří tohoto ročníku se stala Bára Kolářová, vicemiss ČR 2006. Soutěž bude odstartována na veletrhu a uzávěrka soutěžních prací bude 10. 1. 2011, po které odborná porota vybere 6 finalistů, kteří se potkají ve finále na jarním veletrhu World of Beauty and Spa. Všechny finalisty čekají velice zajímavé a hodnotné ceny (viz webové stránky www.kosmetika-vizazistika.cz)

Pin-up girl nebo pin-up model (z angl. dívka přišpendlená na vývěsce) je modelka, která pózuje na masově produkovaných atraktivně vypadajících fotografiích (nejčastěji zobrazována na plakátech - tzv. posterech, nebo na stránkách nástěnných kalendářů), které jsou součástí tzv. pop kultury. Termín pin-up je používán i pro ilustrované nebo kreslené obrázky, které jsou často tvořeny emulací fotografií.

Fotografie vyjadřuje uměleckou myšlenku, která propaguje zboží, nebo poskytuje prezentaci atraktivního sex symbolu glamour modelky nebo herečky zajímavé pro širokou veřejnost. Zobrazení pin-up obrázků je sezonní, rychle zastarává a je často obměňována novými tvářemi. Pin-up girl jsou většinou zobrazením celé figury dívky v oblečení zdůrazňující postavu v plavkách, prádle nebo v jiném jinak lehce vyzývavém oblečení.

Idolem byla nepřístupná, aristokratická krasavice. V dnešní době můžeme hledat inspiraci v postavě Christiny Aguilery.

foto

Více informací o veletrhu World of Beauty and Spa, který se koná 3. 9.-4. 9. 2010 v v O2 aréně se dozvíte na stránkách www.beautyexpo.cz.

lupa

Reklama