Fotografie nám připomínají věci, které se staly v minulosti. Zachycujeme běžné okamžiky, ale i chvíle, které se neopakují. Fotky nás vracejí do atmosféry, kterou jsme prožili, připomínáme si zážitky, na které rádi vzpomínáme.

fotoknizka

Díky digitální fotografii je dnes focení snadné a dostupné úplně pro každého. Jednoduchá manipulace, přednastavené programy, které zajistí správnou expozici snímku, nám umožňují při každé příležitosti zachytit vše, co se kolem nás děje.

Velmi oblíbeným tématem pro tvoření snímků je naše dovolená. Většinou jsou to i fotky, které si tiskneme na památku, abychom je měli po ruce a mohli si je při jakékoliv příležitosti prohlížet.

V dnešní, moderní době si ale vedle snímků můžeme vytvořit i velmi pěknou fotoknížku. Jak na to? Velmi snadně.

Vyzkoušela jsem za vás tvorbu fotoknížky, kterou nabízí stránky www.dm-drogeriemarkt.cz. Tvorbu fotoknížek on-line najdete na stránce vlevo v záložce paradies foto nebo v horní záložce „Sortiment“ a podzáložce „Zpracování fotografií“.

fotoknizka

Tady si velmi jednoduše navolíte, jakou chcete velikost knížky, jaký má mít layout - výběr je z několika přednastavených typů nebo si můžete udělat vlastní. Jediné, co musíte udělat pro tvorbu knížky, je stáhnout si program, ve kterém vše uděláte - je to velmi jednoduché.

Dalším krokem je, že si vyberete fotografie, které chcete do knížky nahrát a nahrajete je do programu. Doporučuji si udělat ze složky, ve které máte všechny fotky, vlastní předvýběr, pak se vyhnete nahrání fotek, které tam ani mít nechcete. Počítejte s tím, že na stránku se vám vejde 3-5 fotek maximálně. Minimální počet stránek knížky je 26. Stránky ale můžete přidat podle potřeby.

fotoknizka

Po navolení knížky - jak má vypadat a jaký má mít počet stránek se vám na její stránky nahrají vaše snímky. Pokud budou přeházené - nedělejte si z toho hlavu. Pomocí myši si každou stránku navolíte a upravíte podle sebe. Ovládací menu, které je nahoře v liště a vlevo je velmi jednoduché, za chvíli přijdete na všechny funkce. Snímky můžete libovolně přesouvat, zmenšovat či zvětšovat, zapouštět do sebe. Na každou stránku můžete samozřejmě i vkládat text, do místa, kam se vám text hodí, upravovat jeho velikost.

Pokud chcete snímek ještě dál upravovat, klikněte na něj 2x myší a objeví se vám menu úprav pouze pro vybraný snímek. Mile mne překvapilo množství funkcí pro úpravy snímku. Snímky můžete nastavit nejen jako černobílé, ale upravovat barvy, jas, kontrast, ořez, stranové otáčení, šikmé rotace, můžete využít zvláštní efekty (je jich asi 20)... upravovat snímek můžete opravdu s využitím mnoha možností. Já jsem využila ořezy, změnu velikosti - to můžete ale rovnou na stránce knížky pomocí tlačítek myši, úpravy kontrastu a jasu.

fotoknizka

Při tvorbě knížky doporučuji si vše průběžně ukládat, nikdy nevíte, kdy se vám váš počítač může „kousnout“ a práci budete muset opakovat.

Po vytvoření vnitřních stran knížky už jen dokončíte přední a zadní stranu knížky a jednoduše knížku objednáte. Buď si ji můžete vyzvednout a zaplatit ve Vaší dm nebo vám přijde poštou.

Knížku jsem využila pro zpracování dovolené na Krétě, kde jsme byli minulý týden. Těším se, až v ní za čas budu listovat a připomenu si, jak tam bylo krásně a kolik zajímavých věcí jsme prožili.

Nebojte se knížku vyzkoušet, je to opravdu snadné. Pokud si nebudete vědět rady, kliknete na nápovědu a hned vám bude vše jasné.

Reklama