Čtenářka Monkee nám poslala svou úvahu nad jejím vztahem k zimě a k tomu jedno historické foto. To si nemůžete nechat ujít. Monkee děkují za váš příspěvek.

Pěkný předvánoční den.

Jakou zimu miluju? Vymetené nebe, a tudíž azuro nad hlavou, venku deset čísel běloučkého jiskřivého sněhu, který lehce křupe pod nohama, teplota -5 až -8°C a já, navlečená jako cibule vyrážím s foťákem na odpolední vycházku. Doma si potom v teple udělám čaj s medem a lehce navýším procento alkoholu slivovicí nebo rumem (za účelem prevence proti nastydnutí, samozřejmě!). Usednu k počítači a do noci se bavím tříděním a ukládáním nových fotek.

28

Čím jsem starší, tím míň se mi stýská po divočení na svazích nebo svištění ve vyjeté stopě. Ale abyste věřili, zkusím pohledat v análech i nějakou pamětní fotočku, dokumentující mé sportovní úsilí. Našla: „Dobře navoskovat a pak brzdit zadkem.“

29

Jakou zimu NEMILUJU? Blátivou, s mlhami a plískanicemi a hlavně DLOUHOU!!!

A jak se dívám na ty, co zimu nemusí? S naprostým pochopením a úplně stejně jako na ty, co ji zbožňují. Někdo má rád holky, jiný vdolky. (A já Toru a krokodýlka, tak se, holky, předveďte!).

Jiskřivý sníh po celou zimu všem přeje Monkee
Text nebyl redakčně upraven

 


Dnešním tématem dne je:

  • Máte ráda zimu?
  • Máte ráda zimní sporty?
  • Jezdíte, běháte, skáčete na lyžích?
  • Umíte postavit iglú?
  • Máte nějakou veselou historku spojenou se zimou?

Své příběhy, úvahy, reportáže, pozvánky, videa i fotografie k tomuto tématu posílejte na e-mail:

redakce@zena-in.cz

Jako odměnu za příspěvek pošlu jedné z vás krásnou, teplou šálu a čepičku, kterou pro vás na sebe oblékla naše Klárka!

sala

Reklama