Diskuze

Fondue, pícka na jablko a nebo cokoli vás napadne.

Keramika na čajovou svíčku může sloužit i jako pícka na jablko

Návod na pečené jablko:

Do misky vložíme vyjádřené jablko (většina dotázaných lidí nemá ráda jadřinec, byť je to ta nejzdravější část plodu. Osobně také dopřávám maximální zdraví svému nejlepšímu čtyřnohému příteli.), zalijeme trochou vody (Většina dotázaných preferuje trochou /větší/ rumu), přidáme skořici a hřebíček ( nebo i spousty jiného koření dle chuti, fantazii se meze nekladou), přikryjeme pokličkou a zapálíme čajovou svíčku. ( kromě koření lze přidat i sušené ovoce, ořechy či jiné plody. Lze nehradit i RUM, třebas panem Becherem, nebo jiným lahodným mokem). Proces lze urychlit zapálením 2-3 čajových svíček najednou. Po půl až hodině si pochutnáme na pečeném jablku.

Při použití 1 čajové svíčky se doba pečení může prodloužit až na 2-3 hodiny. Po celou dobu nás provází příjemná vůně. Možno též použít na rozpouštění čokolády nebo jako aromalampu. Pro používání aromaterapie formou olejů bych ovšem doporučil samostatnou misku. Přece jen všechny dostupné oleje nejsou na přírodní bázi.

Takové produkty mohou být při požití naopak škodlivé. Slouží jen na navození atmosféry. Tím ovšem léčivé účinky končí. Doporučuji používat zásadně jen přírodní produkty. Neokrádejte se o zdraví kvůli ušetřené koruně. Nenechávejte produkt bez dozoru, zacházíte s otevřeným ohněm!

V nádobě lze přímo i servírovat. Lze použít i k zapékání, rozpouštění, vonění a ohřívání. Ohříváček lze použít třebas i pod konvici, omáčníky atp.

Pokud chceme nádobu používat na přípravu fondue, také nám v tom nic nebrání.

Připravovat lze opravdu cokoli a tak se fantazii meze nekladou.

Pravé fondue je totiž tak trošku mýtus. Neboť existují čínské a japonské masové fondue. Kde hrají hlavní roli rozličná masa a mořské plody.

Někdy se tato fondue označují jako rybí.

Masová se připravovaly z různých druhů mas. Ty se pekly nad plamenem v kvalitním tuku s přísadami a do nich pomocí speciálních nástrojů máčely pečiva a jiné přílohy.

Pro evropany, ale možná nejen pro ně, se za pravé fondue považuje to sýrové.

Dle legend ho vymysleli mniši, aby mohli v době půstu pozřít hodnotnou a chutnou stravu, avšak neporušili požadavky své víry. Sýr totiž v nádobě přivedli do tekoucího stavu a tak nepozřeli tuhou stravu.

Nehledě na víru se ale takové sýrové fondue těší velké gurmánské oblibě.

Asi největším přínosem fondue pro dnešní společnost je společenský význam.

Pokrm se totiž připravuje až při stolování. Tabule je tak plná různých propriet a surovin a ze stolování se stává společenský obřad. Jídla se takto nepřipraví mnoho naráz a tak za příjemné pohodové atmosféry a vůně dá strávit mnoho příjemných hodin. Taková společenská činnost je vhodná i na dlouhé zimní i vánoční večery.

Vaření je pak zábavou pro všechny a doplněna pestrou komunikací.

I pomocí pěkných nádob z nichž se zároveň i servíruje se tak navodí velmi zklidňující a pohodová atmosféra.    

  Autor: artkeramika.cz, www.umcentrum.cz

12.11.2011 - Diskuse o všem možném - autor: Irmairma

Nutná registrace

Pro přispívání do diskuzí je nutná registrace.

Příspěvky:

  1. [2] Martina59 [*]

    Mi to dáváme každoročně na výkup jablek

    superkarma: 0 19.07.2013, 08:58:19
  2. [1] kajinek [*]

    Pěkné hrnečky

    superkarma: 0 09.12.2011, 21:10:07

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Rubrika: Ostatní

Novinky

Dnešní vydání

Doporučujeme

Nově založené

Nejprohlíženější

Nejdiskutovanější

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme