Irena je fotografka.

Poslala nám pár typov a rád, ktoré sa hodia skutočne pre každého, a to nie len vtedy ak chcete skvelú fotku.Milé Ženy In,

Posílám pár tipů, které jsou dobré pro kohokoliv. 

Irena


Pokud se u mě nechá někdo vyfotit, dodržuji svoje osvědčené postupy:

 1. Mohu-li doporučit, vyčkejte s focením alespoň 2 týdny od naší první schůzky. Tento odstup bude postačující pro lehké změny vašeho životního režimu. Především je třeba hodně pít - ideálně bylinné a ovocné čaje, minerální vody (nutno střídat), čerstvé mošty, stolní vody - to vše nejlépe bez cukru a hlavně bez bublinek! Pleť se vám projasní, vypne a pročistí. Samozřejmostí jsou lehčí jídla, která prospějí nejen vaší postavě, ale především pleti se sklonem k pupínkům a akné - omezte sladkosti, kořeněná jídla. Velký pozor na sůl, zadržuje v těle vodu a způsobuje otoky. Samozřejmostí je vynechání tvrdého alkoholu, víno jen v symbolickém množství. Vodu na pití noste stále při sobě, občerstvujte se průběžně celý den. Pít až v okamžiku pocitu žízně je nezdravé. Stejně tak vypití velkého množství vody najednou příliš zatíží organismus a pleti nepomůže.
 2. Doporučuji pobyt v nezakouřených větraných místnostech, procházky, možné je saunování, plavání (po koupeli obličej i tělo ošetřovat kvalitními krémy!), vířivky, skotské střiky a masáže (zpevní kůži a pomáhají odstranění celulitidy).
 3. Vyhýbejte se přímému sluníčku, pokud si neodpustíte opalování, pak nejlépe bez šperků, šňůrek kolem krku (pro focení dekoltu), event. naprosto bez plavek, pokud chcete fotografie celého těla. Spáleniny se léčí dlouho a stejně tak se špatně maskují neopálená místa. Průběžně používejte krémy s ochranným faktorem, a to i ve stínu.
 4. Vynechte pobyt v soláriu - způsobuje na kůži červené skvrny, které budou na fotografiích velmi výrazné, přesto, že v reálu jsou téměř neviditelné. Rozhodně nedoporučuji ani kombinaci sluníčko/solárium.
 5. Rozhodnete-li se pro snědší pokožku, pamatujte, že zvýrazní vrásky a celkově budete vypadat starší. Při použití samoopalovacího krému dbejte před použitím na peeling a řádné rozetření krému, a to naprosto všude (nezapomínejte např. na část krku pod vlasy, podpaždí apod.).
 6. Na focení přijďte bez spodního prádla, ev. s hodně volnými ramínky, gumičkami, pozor i na ponožky, prstýnky, náramky a brýle - veškeré otlačeniny jsou nežádoucí a mizí minimálně 20-30 minut, u citlivější kůže nebo v místě častého dotyku i déle.
 7. Neprovádějte depilaci, ani úpravu obočí těsně před focením - pravděpodobně vždy vznikne nějaký boláček, zanícené místo, flíčky, "husí" kůže apod. Nezapomínejte na pravidelnou masáž lufou, zabraňuje zarůstání chloupků. Důležitá je i manikůra - není nutné mít dlouhé nebo nalakované nehty, ale rozhodně upravené, neokousané a čisté. Nehty ostříhané "do masa" nebo naopak několika centimetrové drápy nikoho neokouzlí.
 8. Nejste-li vizážistka nebo nemáte naprosto konkrétní požadavek, jak chcete být na fotce nalíčená, přijďte na focení bez make-upu, vyčištěnou pleť (kosmetičku navštivte zhruba týden před focením, aby se pleť stačila po vyčištění zklidnit) pouze ošetřete kvalitním krémem, zbytek obstarám já nebo smluvená vizážistka (dle druhu focení). Pamatujte, že foto-makeup se řídí jinými pravidly, než klasické denní líčení, proto je lepší svěřit se odborníkům. Vhodná je vlastní slámka na pití - nerozmažete si tolik rty a jejich okolí.
 9. Probudíte-li se nečekaně s akné, rozhodně nevymačkávejte, nepropichujte, nesnažte se nějak pupínek maskovat. Můžete zkusit ochlazení ledem, ale pozor na omrzliny, opatrně a jen lehce chladit! Je snadnější vyrážku lehce zalíčit a následně upravit v PC, než maskovat podrápanou a poškozenou pleť na větší ploše.
 10. Vlasy si umyjte den před focením nebo alespoň pár hodin před schůzkou. Pokud možno nenanášejte stylingové přípravky, pro následné použití žehličky nebo kulmy nejsou vhodné.
 11. Spánek, spánek, spánek - dostatečně spát je základem krásy. Snažte se dodržovat co nejpravidelnější spánkový režim. Pamatujte, že nejkvalitnější spánek je ten, který "zahájíte" před půlnocí. Na focení přijďte opravdu řádně odpočatá a vyspalá, budete mít nejen lepší pleť, ale i více energie a optimismu, bude se nám lépe pracovat. Nedostatek spánku (alespoň 8 hodin) se nejvíc projeví v očních partiích a v citlivosti očí na záblesky a osvětlení. Doneste si oční kapky, máte-li sklon k mrkání a suchým očím.
 12. Pravděpodobně se budete několikrát odličovat, na což může pleť reagovat zarudnutím. Noste si proto vlastní odličovací prostředky, jemné, nedráždivé, na které je Vaše pokožka zvyklá. Následně pleť ošetřete kvalitním krémem, na něj pak patří podkladová báze pod make-up (výborná je např. od firmy Inglot).
 13. Přineste si vlastní oblíbené CD - lepší je rychlejší hudba, neuspává, probouzí k aktivitě. Pro případ focení aktů zvolte hudbu, která vás uklidňuje a působí na vás příjemně.
 14. Prohlížejte průběžně módní časopisy a servery, sledujte oblečení a pózy, poučte se z nedostatků, a vytěžte pro sebe to nejlepší, trénujte před zrcadlem. Pozor na rychlé pohyby - při focení vás naopak budu nutit k výdrži v určitých pózách nebo výrazech, zkuste se naučit např. několik vteřin být nehybně s naprosto rovnými zády, podsazenou pánví, zastrčeným bříškem a vypnutou hrudí a zataženou bradou (podbradkem)….
 15. Myslete na to, že nejen dokonalá tvář nebo postava "prodává" fotku - musíte do ní vložit kouzlo své osobnosti, své herecké nadání, touhu se předvést, vžít do nějaké role… s fotoaparátem v ruce jsem já váš režisér a kameraman a vy herec, komediant, mim…

  Milá Irenka,

  ďakujeme za príspevok.

          Krásny deň :-)

 

Reklama