Pokud v těchto dnech přemýšlíte, co udělat se svým životem a penězi, bylo by dobré vědět jednu podstatnou věc. To, co teď letí, jsou půjčky a refinancování, protože nikdy nebyla příhodnější doba a asi už ani nikdy nebude. Potvrzuje to také produktový specialista online banky ZUNO Jozef Dudáš.

Vyplatí se dnes spíše peníze ukládat, nebo půjčovat?

Pokud si chcete uložit peníze, jen do toho, ale moc nezískáte. Úrokové sazby od centrální banky jsou nyní téměř na nule, a kdo si dnes půjčí, rozhodně neprohloupí. Je to paradoxní, ale momentálně vydělá spíš ten, kdo si půjčí. V porovnání s minulými roky jsou podmínky nesrovnatelné. A navíc se o zákazníky přetahuje daleko více bank. Díky nástupu nových online bank fungujících bez poplatků jsou navíc současné bankovní služby pohodlnější a mnohem levnější. A Češi na to slyší.

Dobře již také vědí, že více úvěrů lze jednoduše a levně refinancovat nebo konsolidovat, tedy sloučit do jediné půjčky. Ušetří tím desetitisíce korun. Mají se však ještě stále co učit. Mnozí setrvávají v nevýhodných nabídkách.

Proč jsou půjčky nyní tak výhodné?

Nové půjčky jsou většinou výhodnější díky nízké úrokové sazbě. Vlastně nikdy nebyly výhodnější, a to zejména u nových bank. Pro refinancování úvěrů přes internet většinou stačí počítač, mobil a skener k zaslání dokumentů. Vše již lze najít a zařídit přes internet. Právě online banky poskytují půjčky rychle, bez čekání ve frontě a bez vyplňování dlouhých smluv. Podmínky by se přitom neměly měnit po celou dobu splácení.

obrázek

Jak si vybrat tu správnou finanční instituci?

Banky nyní mohou klientům poskytnout opravdu zajímavé nabídky. Všechno se dá přitom zařídit rychle a online přímo z gauče. Důležitým faktorem je dnes pohodlí klienta. Nemusí totiž chodit do banky, stát klikaté fronty a vyplňovat sáhodlouhé dokumenty.

Například online banka ZUNO v předvánoční akci garantuje, že po schválení žádosti o půjčku nad 50 000 Kč dostanete nejvýhodnější nabídku na trhu. Když klient doloží, že někde dostal lepší úvěr, nabídnou mu ještě výhodnější, nebo bolestné 2 000 Kč. Jestliže si k bance ZUNO klient převede starý úvěr například do výše 11,49 procent, nabídne mu úrok ve výši 6,9 procent.

Existují už půjčky bez poplatků?

Půjčky i refinancování u nových bank bývají zcela bez poplatků, spousta bank ale poplatky stále má. ZUNO poskytuje nejvýhodnější spotřebitelské úvěry od 50 tisíc. Od této částky garantuje nejnižší úrok. Klienti mohou refinancovat až 10 úvěrů najednou. O půjčku na cokoli do výše 500 000 Kč s takto výhodnou sazbou je možné požádat do konce tohoto roku.

Reklama