Bulvár

Finále Duetů bylo prostě super!

Bernatský Janů

Duety - když hvězdy zpívají - už mají svého krále. Vítězem celé soutěže se stal sportovní komentátor Vojta Bernatský. Ale to jistě všichni víte.

Vyrazil jsem s manželkou na finálový večer do barrandovských ateliérů. Plánoval jsem vyzpovídat čtenářku Bejusku2001, která v naší soutěži (viz Duety: Vyhrajte dva vstupy na finálový večer! ) vyhrála dva vstupy na finále, ale ta nakonec bohužel nedorazila, tak vám z celé akce musí postačit můj raport.

Není to divadlo

Člověka, který na natáčení přímého přenosu nikdy nebyl, jistě překvapí, že tleskání není komorní, ale bouřlivé jako na hokejovém stadionu. Ještě před vysíláním dostali diváci instruktáž, kdy správně začít aplaudovat. „Překvapilo mě to, myslela jsem, že to bude jako v divadle,“ komentovala potlesk moje žena, „na konci mě docela bolely ruce.“ Divočejší diváci si dokonce donesli transparenty a všemožná rušítka.

Jak se nám líbilo natáčení

Měli jsme kliku a dostali místa hned v první řadě za vokalistkami, takže jsme viděli opravdu všechno a z první ruky. „Nejlepší byl kvartet, kdy si zazpívaly společně oba finálové páry,“ míní manželka. Já osobně jsem si užil hlavně návrat všech soutěžících a jejich podání Lennonovy písničky Happy Christmas.

Komu jsme fandili?

Kolář a Postlerová

„Petře Janů, je to na svůj věk kočka,“ říká moje žena, „a Vojta zpíval moc hezky.“ Sám jsem fandil Tomášovi Traplovi a Janě Bouškové, kteří skončili třetí. Z finálových párů bylo těžké vybrat si. K Simoně Postlerové a Petrovi Kolářovi mám určitou náklonnost, protože jsem s nimi dělal rozhovor a bylo to moc milé povídání (viz rozhovor: Petr Kolář a Simon Postlerová to dali dohromady). Petra Janů s Vojtou Bernatským byli zase svým hudebním projevem zábavnější... Váhám, váhám, ale Vojtovi vítězství přeji. Ostatně z nezpěváků se on stal králem Duetů a Simona královnou, jak správně postřehla manželka.