Jedná se o třetí ročník vyhlášení ankety o Batist Nej sestřičku, přihlásit zdravotní sestru mohl kdokoliv, lékař, ona sama, pacient či její blízká osoba. Ze všech přihlášených sester se vybralo dvanáct zdravotních sestřiček, které se utkají ve finále a to 22.l0.2011 v Náchodě v Městském divadle Dr. J. Čížka. Celou akci pořádají výrobce zdravotních a hygienických pomůcek Batist Červený Kostelec a David Novotný.

Finálový večer se uskuteční 22. října 2011 od 19,00 hodin v Městském divadle Dr. J. Čížka, kde se utká dvanáct sestřiček v disciplínách, jako je představení, otázka od poroty, módní přehlídka sesterských uniforem od Medica Filter, taneční vystoupení či úkol ze zdravovědy. Letos poprvé se sestřičky předvedou i v luxusních šatech od návrhářky Terezy Sabáčkové. Sestřičky líčí a češe společnost Salerm Cosmetics.

„Celkem přihlášených bylo celkem 438 sestřiček z různých nemocnice po celé České republice a Slovenské republiky, letos soutěž je poprvé spojena i se Slovenskou republikou, tím dojde k oživení celé soutěže,“ říká spolupořadatel soutěže David Novotný. „Je to spíše společenská akce, kde chci ukázat lidem, že i zdravotní sestřičky jsou soutěživé, jsou společenské a mají rády legraci a zábavu, i když mají velmi náročnou a obětavou práci,“ dodává spolupořadatel projektu David Novotný, který projekt vymyslel.

Finalistky soutěže Batist Nej sestřička:

1. Eva Rusňáková
44 let, Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Praha - transfuzní oddělení

2. Michaela Blažková
23 let, Okresní nemocnice Plícní oddělení Nový Jičín

3. Iveta Holáková
49 let, UNLP Košice - II. Gynekologické porodnické oddělení Košice

4. Monika Vytlačilová
31 let, Nemocnice Náchod - chirurgické oddělení

5. Eva Jindřišková
24 let, Ústav chirurgie ruky a plastické chirurgie Vysoké nad Jizerou

6. Adéla Jonáková
23 let, Oblastní nemocnice Mladá Boleslav - COS

7. Bohdana Břegová
38 let, Fakultní nemocnice Ostrava - Interní klinika

8. Pavla Grénová
23 let, Fakultní nemocnice Brno

9. Bc. Anna Janovčíková
44 let, NsP Spišská Nová Ves - oddělení dlouhodobě nemocných,

10. Bc. Anna Semanová
39 let, Všeobecná nemocnice s poliklinikou Levoča - oddělení anesteziologie a intenzivní medicíny

11. Jana Kalinová
26 let, Nemocnice Nové Město na Moravě - COS

12. Mária Ferenčíková
50 let, UNLP Košice II.Gynekologicko-porodnické oddělení

Generální ředitel Batist Medical a.s. Červený Kostelec Tomáš Mertlík dodává: „Jsme rádi, že můžeme být nápomocni projektu, který poukáže na zdravotní sestřičky, jak nelehkou mají práci, jsme mile překvapeni, jaký ohlas měla tato anketa u sestřiček a jak velký počet se přihlásil, bylo to velmi těžké rozhodování, jsme velmi rádi, že jsme spojili dvě země Českou a Slovenskou republiku.“

Kdo se účastní finálového večera

Záštitu nad celým večerem přijal ministr zdravotnictví České republiky doc. MUDr. Leoš Heger CSc., starosta města Náchod Jan Birke, hejtman Královéhradeckého kraje Bc. Lubomír Franc, prezidentka České asociace sester Mgr. Dana Jurásková Ph.D. MBA, Slovenská komora sester a porodních asistentek, místopředsedkyně výboru pro zdravotnictví poslanecké sněmovny a poslankyně Mgr. Soňa Marková, starosta města Červeného Kostelce Petr Mědílek a senátor Petr Pakosta.

Slavnostní večer bude moderovat Zdeněk Podhůrský.

Během večera vystoupí Petra Černocká, Světlana Nálepková, Marcela Březinová, Magda Malá, Michaela Dolinová, Ondřej Ruml, Madalena Joao, Míša Nosková, Tomáš Lobl a Bořek Slezáček a exotičtí tanečníci ze školy Tradición grupo de baile.

V porotě zasednou Radim Uzel, Jan Cimický, Uršula Kluková, Jaroslava Obermaierová, Jan Přeučil, Eva Hrušková, Eva Čížkovská, Lucie Křížková, Vlaďka Erbová, Muž roku 2011 Martin Gardavský, Muž roku 2009 Martin Zach, loňská vítězka Batist Nej sestřička Tereza Pavlásková, prezidentka České asociace sester Mgr. Dana Jurásková Ph.D., Anna Skalická z České Asociace sester, člen rady Slovenské komory sester a porodních asistentek Mgr. Jaroslav Straka, Tomáš Magnusek, lékař prof. Pavel Pafko, lékař prof. Jan Pirk a další představitelé ze zdravotní sféry a kulturního života.

Na zúčastněné čekají dárky v podobě kosmetických balíčků, pro vítězku čeká šperk od společnosti Energetix, dárek od společnosti Setrans, víkend v hotelu Grand Majestic Praha, luxusní hodinky, poukázka od společnosti Medicom VIP, různé poukázky na služby či zájezd do Spojených arabských emirátů pro dvě osoby za podpory společnosti EXIM Tours a další hodnotné dárky. Finalistky odbdrží dárkové koše od kosmetické francouzské společnosti Bioderma a vlasové kosmetiky Salerm Cosmetics.

Generálními partnery jsou Královéhradecká lékárna a Batist Červený Kostelec.

O ankete jsme informovali v článku zde:

Anketa: Přihlaste svou nej sestřičku

Reklama