Vztahy

Filmové spouštěče


Ahoj všichni, taky se moc a moc ráda dojímám u smutných, romantických filmů. Když jsem se nad tím zamyslela, taky mám doma na videu nebo DVD pár filmů, nad kterými se spolehlivě rozpláču. Teď mě napadlo pár titulů, možná se shodneme:

Lazebník Sibiřský: nádherný film od Nikity Michalkova, spolehlivě mě rozpláče scéna na vlakovém nádraží, kdy hlavního hrdinu spolu s ostatními vězni odváží v dobytčích vagonech na Sibiř, jeho přátelé kadeti vběhnou na nádraží, pokoušejí se ho marně najít, když jednoho napadne začít zpívat jejich pochod a on jim z dobytčáku začne do toho zpívat do naprostého ochraptění.... Právě jsem opět uronila pár slziček.

Mezi další patří Titanic, co k němu psát? Nejspíš nic nemusím, každý jej zná.

A co takové Bouřlivé výšiny? Knihu Na větrné hůrce jsem přečetla minimálně 5x a film? Ralph Fiennes byl temně charismatický, přesně jak jsem si ho při četbě vždy představovala.

Nádherný je také Swept from the Sea: silná postava hrdinky, předsudky tehdejší společnosti, rozdílnost světů hlavních postav (stará Anglie a Rusko) a přesto silná tragická láska.

Tento týden jsem viděla po dlouhé době další z filmů, který mohu vřele doporučit: Zápisník jedné lásky (v originále The Notebook): nádherný příběh lásky od začátku do konce.

Tak už dost, nebo si budu muset běžet koupit nové balení papírových kapesníků, přesto si ale neodpustím ještě pár titulů k připomenutí: Takoví jsme byli, Vlasy, Love Story, Legenda o vášni, Fantom opery (z loňského roku) atd........

Příspěvek přišel bohužel anonymně...ale snad to nevadí. Mně se moc líbí... Takový seznámek mám totiž taky :o)))

Tak už přišlo mailem jméno autorky... díky Xev. :o)))

   
22.07.2005 - Láska a vztahy - autor: Čtenářský příběh

Komentáře:

 1. [11] vrba [*]

  Ve své době to byl Kramerová versus Kramer s mladým Dustinem Hoffmanem a mladou Meryl Streep a český film Den pro mou lásku s Martou Vančurovou a Vl. Harapesem (umře jim 3 letá dcera)
  a z poslední doby (ale já jen tak nebulím) film Prolomit vlny od Larse von Triera a jeden dokumentární film o praktikách v čínském "kojeňáku". Film, který jsem sice neobrečela, ale totálně mě dostal se jmenuje Kluci nepláčou, je to silný příběh s vynikající Hilary Swank v hlavní roli.

  superkarma: 0 23.07.2005, 15:41:24
 2. avatar
  [10] Tanousek [*]

  Miluju Bouřlivé výšiny. Ralph Fiennes byl naprosto skvělý. Taky jsem bulela u Oskara a Lucindy. Ale vždycky tak, aby mě nikdo neviděl, protože já se za to vždycky stydím. Tak se kolikrát musím přemáhat.

  superkarma: 0 22.07.2005, 21:00:56
 3. avatar
  [7] Velvet [*]

  "Ocelové magnolie", "Thelma a Luisa", "Druhá nebo první" to obrečím naprosto spolehlivě.

  superkarma: 0 22.07.2005, 13:32:56
 4. avatar
  [6] Amélie [*]

  Bože, Love story .To jsem obrečela přímo nehorázně, a ta nádherná (tuším, že oscarová) hudba.Díky za připomenutí.

  superkarma: 0 22.07.2005, 13:23:52

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme