Bulvár

Filmové legendy očima sestry

Lula Parker je 95 let stará dáma, která měla mladšího bratra Boba. Určitě jste slyšeli hodně o Bobu Parkerovi, a většina z toho není pravda. A Lula to chce napravit. Chce, abyste ho znali, jako ho znala ona. Narodili se oba v Idaho a poté přestěhovali do Utahu, kde žije Lula dodnes. Bob Parker byl dokonalý gentleman. Lula si vzpomíná na jeho perfektní chování u stolu, jeho galantnost k ženám, a když jedl v restauraci, vždy zanechal štědré spropitné.

Lula uznává, že to jsou sice maličkosti, ale dokreslují Bobovu štědrou a mírumilovnou povahu. Bob miloval svou matku a kdykoliv cestoval, strašně se mu po ní stýskalo. Když se vrátil domů, tancoval s ní po pokoji valčík. Lula dodnes vidí před sebou obraz rodinné idylky, kdy Bob tančí s matkou a zvedá ji do vzduchu, jako by byla hračka.

Ale lidé se pamatují Boba jinak. Pamatují si ty okamžiky, kdy se octl na druhé straně zákona. Ale i tehdy Bob nezabil ani jednoho člověka, zdůrazňuje hrdě Lula. Tento fakt nijak neomlouvá špatnosti, které napáchal. Byl dost starý na to, aby věděl, co dělá.

Styděl se za to a snažil se usilovně žít spořádaný život v rámci zákonů. Ale nějak mu to občas nešlo. Takže po období naprostého klidu a míru – už byl na druhé straně zákona a dělal věci, které by dělat neměl (jak sám věděl), ale nemohl si pomoci.

Bob nezemřel násilnou smrtí, stejně jako nezemřel mladý. Nebyl pronásledován a nakonec zastřelen v Jižní Americe, jak tomu většina lidí věří, protože nás o tom přesvědčil. Ve skutečnosti – to byla Parkerova rodina, která o něm rozšiřovala tyto pomluvy. Kryt legendou, že zemřel dávno v Jižní Americe, mohl Bob dožít svůj život spořádaného a zákony dbajícího člověka.

Bob zemřel starý a v posteli. Lula je přesvědčena, že Bob by byl vždy dobrý, kdyby se nekamarádil se špatnými lidmi, kteří ho sváděli na cestu zla. A mezi nimi to byl hlavně zloděj koní a podvodník Harry Longbough, který měl na Boba velmi špatný vliv. Když byli spolu, všechno bylo vzhůru nohama.

Znáte Harryho a znáte i Boba. Ten člověk, kterého Lula chce, abyste si pamatovali jinak, ten bankovní lupič-gentleman, který nikdy nezabil člověka a zemřel (nazvdory legendě) starý v posteli, si říkal Butch Cassidy. A jeho kamarád Harry, který ho neustále sváděl na cestu zla, si říkal Sundance Kid.

   
24.03.2004 - Společnost - autor: Ivo G. Kučera

Komentáře:

 1. avatar
  [6] Dudlajlama [*]

  Mne se ve filmu libil nejen Redford a Newman ale herecka Katherine Ross, ty jeji prenadherne vlasy.... to bylo neco.

  superkarma: 0 24.03.2004, 23:30:11
 2. avatar
  [5] k@tchabinka [*]

  takyby me zajimala ta sestra Lula--- jmenovala se ve filmu ta slecna taky Lula ?

  superkarma: 0 24.03.2004, 16:19:52
 3. avatar
  [4] k@tchabinka [*]

  Pavla :))) kdyz myslis :)

  superkarma: 0 24.03.2004, 16:19:13
 4. [3] Pavla_b [*]

  Náhodou sympaťáci.....Sundance je trochu Newmanovi podobnej:-))))

  superkarma: 0 24.03.2004, 11:15:57
 5. avatar
  [2] k@tchabinka [*]

  Pavla:) ono kdyz se podivas na ty skutecne chlapiky tak meli do Redforda a Newmana hoodne daleko :)

  superkarma: 0 24.03.2004, 11:06:22
 6. [1] Pavla_b [*]

  No jo, ale to by se nemusel točit film o chlapovi, který spořádaně žil a zemřel starý a doma:-))Na takový filmy by asi nikdo nechodil.Butch Cassidy a Sundance Kid je můj oblíbený film, krásný příběh, krásní chlapi , krásná hudba.... a na konci si pobrečím

  superkarma: 0 24.03.2004, 10:49:01

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme