Kůže, vycpávky, prošívání, šněrování, temné barvy…na první pohled inspirace vojenskou výstrojí středověku, na pohled druhý fantastická podívaná na úžasné modely dokonale tvarující ženskou postavu. Taková je podzimní kolekce značky Balmain

Tahle přehlídka kožených modelů pro podzim 2014 mě doslova okouzlila. Možná to bude tím, že mě zajímá historický kostým a umím ocenit, když si ho některý návrhář vypůjčí jako zdroj inspirace. A proč ne právě vojenskou výstroj z dob, kdy ještě neexistovaly jednotné uniformy a bojovníci brali  svůj oděv jako nutný prostředek ochrany.

V těchto kreacích můžeme vystopovat prvky oděvů římských legií, stejně jako renesanční kolety z doby kralování Alžběty anglické. Nebo pozdější oděvy pilotů a motorkářů.

Kdyby byly o něco „nahatější“ mohla se v nich klidně prohánět neohrožená Xena, ta sexy dračice z pohádky pro dospělé, která nešla pro ránu daleko.

Ale to jen je jen takové fantazírování. Ve skutečnosti jde o dokonale vypracované kousky, které by nás mohly inspirovat hlavně v současnosti. Naznačují,  jaké prvky se budou nosit v příštích měsících. A to nemusíte být zrovna sešněrovaná v koženém kostýmku, nebo v šatech s hranatými rameny.

Berte to jen jako nápovědu. Třeba budete překvapená, že zase přijde do módy šněrování, vycpávky, prošívání a ozdobné zipy.

Foto: Facebook pinterest

 

Reklama