Bulvár

Film, kniha, nebo Kobra11? Občas všechno

Slovy klasika „A čo je lepčí?“ Mohli bychom společně hledat odborné články a teze na téma, co je pro lidské mozkovno lepší relaxace a která duševní činnost rychleji vrátí kondici naší psychické stránce.

Z mého pohledu by to ale byla ztráta času, protože je to věc evidentně hodně individuální. Někdo má rád holky… a hlavně pokaždé zaúčinkuje něco jiného.

Někdy pomůže kniha, jindy hezký lehký film a někdy má člověk mozek tak uondaný, že ho potřebuje nepotřebovat.

Nabízím tři zcela různé cesty, jak se dopracovat k pohodě řekněme pasivním způsobem.

Leháro pro tři čtvrtiny mozku

Pokud jste duševně tak unaveni, že reagujete už jen na světlo, pomůže vám určitě Kobra!

Gerchán s kolegou v supervoze budoucnosti, odolném proti nárazu, na podvozku ze slitin používaných doposud jen německou dálniční policií a NASA. Leháro pro půlku mozku.

Kobra 11 je skvělou možností bez obav odpojit tolik namáhanou, racionální část mozku, kterou pro tento typ pořadu vskutku netřeba.

Vystačíte se zrakem a částí pravé hemisféry. I u Krtečka je třeba více myslet.

Je třeba se jen dívat…

Postavou drobný, leč duchem velký policista visí na zcela hladkém kusu skály, když se mu podařilo vyskočit z vybuchnuvší cisterny s náplní do zbraně hromadného ničení.

Za letu ještě uhasil vlastní záda v oblasti mezi lopatkami. Zachytil se za kus šutru díky své schopnosti za letu změnit kurz prudce doprava.

k

Jeho výkon v několika bodech sejmul učení pana Newtona i dosavadní lékařské znalosti o schopnostech lidského organismu přežít.

Gerchán se drží za kluzký kámen. Prší. Celá váha jeho těla je soustředěna do hladkého podkladu a několika čtverečních centimetrů. Pan Newton bledne.

Přibíhá kolega. Gerchán se pouští jednou rukou, aby zachytil paži kolegy. Zázrak. Buďto tento muž váží jen několik deka, nebo má spodek dlaně pokryt lepidlem doposud neidentifikovatelné přilnavé síly. Dobře to dopadlo. Přežili oba. Zahoďte knihu fyziky!

Osobně si občas potřebuji přesně takto odpočinout. Tuto terapii aplikuji zpravidla ve všední den, kdy mám jistotu, že po celodenní námaze bude můj mozek bez vyrušení v hlubokém spánku.

Pohoda u dobrého filmu

Na druhou stranu výtečnou relaxací, kdy má člověk ještě tolik sil, aby zapojil i hlavu, jsou kvalitní filmy, vybrané například v půjčovně či zakoupené přesně podle momentální chuti a nálady.

Pro ty z vás, kteří byste měli chuť na něco kvality naší i světové kinematografie, si dovolím doporučit například náš velice podařený snímek „Grandhotel“, který je z mého pohledu doslova hereckým koncertem našich mladých hereckých nadějí.

Nebo ze světových, vskutku kvalitní, trochu art-komický model „Blbec k večeři“, který člověka donutí se zamyslet nad tím, jak vlastně ve skutečnosti klasifikovat lidskou blbost.

n

Hezká podívaná v obou případech.

Na tohle je dobrá sobota večer, kdy se člověku trochu revitalizují mozkové závity.

Neděle je dnem na dobrou knihu

Taková neděle odpoledne, přesněji po obědě, může být skvělou dobou na společnost věrné přítelkyně – knihy, kávu, deku a oříškovou bábovku.

Nedávno jsem pojala za přítelkyni věc od Dana Browna Anatomie lži.

a

Velice doporučuji těm, kdo od knihy očekávají, na rozdíl od Kobry 11, že obohatí jejich duchovní krajinu a někam je posune.

Jak to máte vy?

   
01.03.2010 - Společnost - autor: Michaela Kudláčková

Komentáře:

 1. avatar
  [12] mio [*]

  Kobru nesleduju, dívala jsem se ráda na Vyprávěj (už teď se těším na další díly) a čtvrteční Zoufalky si taky nenechám ujít. To asi vše, jinak sem tam nějaký film, ta TV sice věčně jede, ale dělám u toho milion dalších věcí..

  Na Blbce k večeři jdeme v dubnu sem v Brně do Městského divadla, věčně vyprodáno, prý je to skvělé!

  Teď mám rozečtené 3 knížky - od Šabacha "Škoda lásky, Terezy Boučkové "Rok kohouta" a od Roberta Fulghuma "Třetí přání" , ale na tuhle knížku bych potřebovala víc klidu..

  superkarma: 0 01.03.2010, 21:12:35
 2. avatar
  [11] Linde [*]

  RenataP — #2 to jsi můj člověk, já dnes od rána číhala na první díl Nikity, z nostalgie jsem po létech chtěla vidět, jak se můj pohled na idola Michaela změnil....a nezměnil, je to fešák pořád Sml32.

  Nikitu jsem měla strašně ráda, bylo to akčníSml57

  superkarma: 0 01.03.2010, 20:45:33
 3. avatar
  [10] wich [*]

  V týdnu nevím, co je večerní TV. Z katedry se vracím před devátou a to je mým programem sprcha, jídlo, chvilku net nebo kousek přečtu a spím Sml18 Jen ve čtvrtek, protože je přede mnou volnější den, zkouknu ty proměny a Manželky. V pátek a sobotu otvíráme láhev vína, krájím různé druhy sýrů a pouštíme film - když je fajn v TV, tak ten, jinak DVD (častější varianta). V neděli sledujem Toulavou kameru, Objektiv, Otázky a odpoledny Mýty a fakta historie Sml67 Kobru 11 jsem nikdy neviděla.

  OlgaMarie — #1 Některé hlášky sednou jako pr*el na hrnec. Onehdy u maminky v práci vypadl proud, všude takřka tma a do toho se ozval mladý kolega "Ještě peřinu!" Tmu přerušil hlasitý smích Sml30

  superkarma: 0 01.03.2010, 15:23:49
 4. [9] Rikina [*]

  Neřeším, koukám tak různě, do mé duchovní krajiny se stejně dobře vejde i dálnice s Kobrou 11 jako Blbec k večeři, i když toho jsem viděla pouze ve formě značně nepovedeného divadelního představení. To přijeli umělci z Prahy, a ostentativně dávali najevo, že je to děsná otrava, hrát v takovém zapadákově jako krajské město, a tedy netřeba se nijak zvlášť snažit. Sml68 Výjimečný případ, normálně se to v místním divadle nestává. Při domácích pracech je mi to jedno, jestli jsou vraždy, dokument o velrybách, politická debata, sportovní přenos nebo romantický film. Sml80 Vypínám soutěže, stupidní seriály typu ordinace kdekoli či křehká pouta, filmy pro pamětníky a většinu pohádek. Sml57

  superkarma: 0 01.03.2010, 14:26:35
 5. avatar
  [8] Milala [*]

  V poslední době kriminálky nemusím,a když už se muž dívá,tak vezmu nějakou oddychovpu knihu a zvládnu obojíSml22

  superkarma: 0 01.03.2010, 13:33:34
 6. [7] Lyoness [*]

  Ja radsi ctu... U toho si odpocinu nejlepe... Ted mam zrovna rozecteny japonsky roman Taiko od Eidzi Josikawa.

  Na telku taky koukam, ale spis na Kriminalku Miami nebo NY. Dobrym [a obcas i mene dobrym] filmem nepohrdnu. Aspon neco upletu nebo vyzehlim Sml16

  superkarma: 0 01.03.2010, 12:58:19
 7. avatar
  [6] ToraToraTora [*]

  Blbec k večeři je dokonalá komedie s naprosto báječným obsazením. Viděla jsem ten film už několikrát a kdybych si měla vybrat z nabídky Míši, Blbec vede:)

  superkarma: 0 01.03.2010, 11:45:40
 8. avatar
  [5] enka1 [*]

  Vše pomíjí, Simír zůstává.

  superkarma: 0 01.03.2010, 11:11:04
 9. avatar
  [4] luneta [*]

  kniha,seriál,film.U knihy se může člověk zasnít,to je nenahraditelný.U seriálu je výhoda,že svýho hrdinu vidím víckrát a nakonec dobrej akční film nikdy neodmítnu.

  superkarma: 0 01.03.2010, 09:57:22
 10. [3] lleennaa [*]

  Tak já Kobru nemusím, zrelaxuji se ve středu u comebacku a dva a půl chlapa, to jsou takové ptákoviny, u kterých fakt absolutně vypínám...

  A knihy? Přiznám se, že jsem dlouho žádnou v ruce nedržela, ale už se těším na Doktorku z domu trubačů - tenhle týden bych ji měla mít konečně v ruce. Sml58

  superkarma: 0 01.03.2010, 09:32:35
 11. avatar
  [2] RenataP [*]

  Jo jo, Simír exceluje nejen svými výkony, ale tou plejádou plejbojáckých kolegů...(to na pokochání stačí) a jejich výkony. Odpočinková fantasmagorie, chlapy koukaj na akci, ženský na chlapy...

  za mě z těchle akčních blbostí - La femme Nikita, běží to v reprízách ode dneška na Nově Cinema, to si zavzpomínám...kultovní věc, která mě chytla ne tou krutou akcí, ale tím okolo - oblečení, charismatičtí herci a ta lááááska zakázaná Sml32

  1. na komentář reaguje linde — #11
  superkarma: 0 01.03.2010, 08:53:30
 12. avatar
  [1] OlgaMarie [*]

  Jela jsem dálkovým autobusem a zastavili nás policajti, že náš bus ohrožoval bezpečnost dopravy. Dohady s řidičem a cestujícími na předních sedadlech. Krátké pauzy, kdy zavládlo ticho, využil mladík sedící vedle mně a zavolal: "Zavolejte Symira!" Autobus padl smíchy, policie nás propustila a jak to třeba později dopadlo nevím. (Nevím, jak se píše Symir, odpusťte.)

  1. na komentář reaguje wich — #10
  superkarma: 1 01.03.2010, 08:16:32

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme