Děj filmu se odehrává v Čechách a ve švédském Göteborgu a chvílemi připomíná dokument skutečné události.

Televizní zvukař Luděk má vážně nemocnou manželku s podezřením na rakovinu,  která se po roce vrací z nemocnice domů, milenku v práci a tchána psychiatra, který je uznávanou a neotřesitelnou morální autoritou.  Luďkova milenecká aféra se však provalí, žena ho chce vyhodit z domu a on kolem sebe začne mlátit jako hysterické zvíře. Nakonec se jeho zlost nasměruje proti tchánovi, na kterého žárlí pro jeho nejen pracovní, ale především morální kredit. V této chvíli mu nahrává náhoda, kolega z práce mu donese kompletní spis StB, kde tchán figuruje jako spolupracovník. Je to pomluva, nebo pravda? Co z toho vyplývá? Rozvrátí se celá rodina, nebo se ji podaří udržet pohromadě? Jak to vlastně tenkrát bylo doopravdy? Existuje jen jedna pravda, nebo jich jsou kopy? Jak jednotliví aktéři situaci ustojí?

k

Na tohle a ještě mnohem víc se můžete těšit od 21. prosince ve vybraných kinech, od ledna v celorepublikové distribuci. Slibuji vám i pěkně vykrmeného kostlivce, který na závěr vypadne ze skříně.

g

Film se mi líbil, nečekejte však žádné pokusy tvůrců o zábavu. Je to psychologické drama, které se zabývá základní otázkou, zda je možné odčinit hřích z minulosti. Zda lze provinění udavačstvím člověku odpustit, když se sám před sebou celé roky kál a pomáhal ostatním.

Asi ne náhodou tohle téma odpuštění jde do kin právě v čase předvánočním. Mimo podnětný děj na vás čekají skvělé výkony herců, Martina Huby, Ladislava Chudíka - tentokrát v záporné roli estébáka - Daniely Kolářové nebo Lenky Vlasákové. Doporučuji, ale je to smutný příběh se smutným koncem.

 

Reklama