Bulvár

Film Děti noci míří do Asie!


Koncem září vstoupí do kin nový český film režisérky Michaely Pavlátové (47) Děti noci, který už stihl v Karlových Varech získat dvě ocenění za nejlepší ženský a mužský herecký výkon. Nyní by chtěli tvůrci uspět i v Asii.

"V současné době se chystáme na největší asijský festival, kde bychom rádi zabodovali a také ho představíme ve Slovinské Lublani," prozradila režisérka filmu Michaela Pavlátová, která je s filmem i s výběrem herců v podobě Marthy Issové jako Ofky a Jiřího Mádla jako Ubra naprosto spokojená.

"Nejdřív jsem myslela, že Jirka pro tu roli nebude ten pravý, ale na konkurzu mě přesvědčil. Zvládl to skvěle," pochvalovala si po předpremiéře filmu režisérka.

Paradoxem je, že Jiří Mádl roli Ubra nejdříve vzít nechtěl. "Mě ta role na začátku nepřišla moc zajímavá. Viděl jsem tam podobnost s rolemi, které už jsem hrál a já chtěl něco jiného. Udělali jsme ale nějaké úpravy, a nakonec jsem tu roli vzal. Teď jsem za to moc rád," potvrdil Korzu herec.

Roli Ofčiny matky svěřila režisérka herečce Lence Termerové, která je i ve skutečnosti matkou Marthy Issové.
"Byl to, jak já říkám, náhodný záměr, aby maminku hrála Lenka. Já jsem na začátku nevěděla, koho vybrat a v zápětí mě napadlo, že by to mohla hrát ona. Myslím, že to byl skvělý tah a také dobrá příležitost, jak ukázat Lenku na plátně," svěřila se režisérka.

U kritiků se film setkal s kladnými ohlasy. Od 25. září ho budou moci posoudit i diváci.

   
12.09.2008 - Kultura - autor: Korzo

Komentáře:

  1. avatar
    [1] Léthé [*]

    Viděla jsem ukázky, možná na to vyrazím, i když to není zrovna můj oblíbený žánr.

    superkarma: 0 12.09.2008, 23:59:29

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme