Roztomilá. To je to, co člověka napadne při prvním pohledu na paní Květu Fialovou. Léta ji nezajímají stejně jako politika a vlastně všechno, co souvisí s muži. Kde se bere v této ženě ta roztomilost a živý „kukuč“ veselých očí? Kdo ví. V každém případě Květa je laděna do buddhismu. No a Vánoce?

květa fialová

 „Se sestrou jsme byly na Ježíška vždycky strašně natěšené. Celý den jsme dodržovaly půst kvůli zlatému prasátku a pak jsme Ježíška nedočkavě vyhlížely a roztřeseně čekaly na jeho příchod,“ vzpomíná Paní herečka.

„I když rodiče nebyli nikterak chudí, pod stromečkem jsme vždycky nacházeli skromné dárky - třeba panenku a papuče, přesto jsme se sestrou byly nejšťastnější na světě,“ dodává.

„Ač byla maminka buddhistické víry a nesměla pozřít maso, na štědrovečerním stole nechyběla rybí polévka, kapr a jiné laskominky,“ vysvětluje stále krásná Tornádo Lou.

Takže buddhistický pohled máte po mamince?
Spíš naladění. Člověk přece musí mít vlastní názor. Pro mě je východní prostě blíž. Maminka mi jen ukázala druhý úhel pohledu.

Pečete na Vánoce?
Dříve jsem pekla, teď už moc ne. Mlsám ráda a vždycky je co.

Kde budete letos trávit Vánoce, Květo?
Tradičně na chaloupce s rodinou. Moc se tam těším. Jsou tam vidět hvězdičky a člověk je daleko od toho shonu.

Copak dává na stůl člověk, který má blíže k buddhismu, na Štědrý večer?
Budete se divit, ale rybu. Nechyběla na stole, ani když jsem byla malá, a to i přes to, že maminka maso nejedla.

Květa má zvláštní dar. Když jsem s ní měla možnost hovořit osobně, nemohla jsem si nevšimnout autority, která byla hodně silná.

Pokud si někdo myslí, že v případě Květy jde jen o bezbrannou rozkošnou paní, plete se. Květa je žena, která přes křehkou vizáž vlastní obrovskou lidskou sílu a pevnou, zdravou osobnost.

Přejeme paní Květě Fialové hlavně zdraví a krásné Vánoce!

Reklama