Tyto barvy a jejich odstíny se vždycky objeví v podzimních a zimních kolekcích. Že by na to měl vliv nadcházející advent, barva vína a zralých ostružin? V každém případě jsou to barvy oblíbené a svým způsobem mystické.

Temně červená s příměsí modré nebo černé. Vznikne fialová, nebo burgundská červeň. Pokud do ní přidáme trochu bílé, dostane jemně zaprášený melancholický tón.

Bordó je hluboká, vášnivá a mnohem elegantnější než červená. Nádherně se kombinuje s šedou, krémově bílou, petrolejovou, ale i s lahvově zelenou. S černou dostává zádumčivý a poněkud smutný charakter. Skvěle vypadá i se sytě okrovou nebo šafránovou. V této kombinaci působí mnohem tepleji a přívětivěji.

Bordó, burgundská, nebo prostě vínová sluší skoro všem ženám.

Naproti tomu fialová v nás vyvolává ostych. Je jednou z liturgických barev a symbolizuje víru, pokoru a duchovno. Fialová ve své čisté podobě sluší málokomu, protože často „přebíjí“ osobnost. Hodí se jen k opravdu výrazným typů, které ji dokážou vynést. Ale tak jako u všech barev existuje i fialová v mnoha odstínech a dá se kombinovat s mnoha barvami, které buď tlumí, nebo zvýrazňují její účinek.

Podobně jako vínová se dobře snáší s ostatními neutrálními tóny, se kterými dobře ladí. Krásně vypadá s šedou, vedle níž vynikne její elegance, kombinace s černou je hodně dramatická, s námořnickou modrou vypadá vyloženě aristokraticky.

Proč jsem vám dnes vybrala právě tyto barvy? Myslím, že se k podzimu náramně hodí a já je mám moc ráda. Patří k mým oblíbeným barvám právě kvůli jejich zádumčivosti a romantičnosti. Ráda je používám na divadelní kostýmy. A v civilu? Přiznám se, že mám doma pár bordó kousků, a mým posledním úlovkem je fialový top, který mne nedávno doslova okouzlil. Nejen svou barvou, ale i střihem.

Nepatří tyto barvy k vašim favoritkám?

Čtěte o dalších barvách podzimu

Jaké barvy máte nejraději vy, milé ženy-in?

Oblékáte se v chladných měsících do jiných barev než v létě? Vyhovuje vám nabídka barevnosti v obchodech, nebo marně hledáte tu svou? Jaké barvy jsou vaše nejoblíbenější? Sluší vám typicky podzimní barevná paleta? Jste odvážná v barvách svého oblečení, nebo se spíš držíte osvědčených neutrálů? Snažíte se oživit svůj šatník alespoň barevnými doplňky? Máte pocit, že se lidé oblékají spíš šedivě, nebo barevně?

Napište nám na dnešní barevné téma. Na vaše příspěvky se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

A na co se můžete těšit za svůj příspěvek?

Připravila jsem si pro vás opravdu stylový dárek. Krásnou paletu tvářenek a rtěnek v jedné kazetě od značky Avon. Super dárek pro vás, nebo pod stromeček pro vaše blízké parádnice se bude opět losovat, takže šanci má každá, která napíše.

kazeta

 

Reklama