Květ fialky zná každý. Tyto nevelké květinky nemusí mít jen fialovou barvu, ale právě s ní jsou nejvíc spojovány. Líbí se vám?

Fialka je lidový název pro květinu Violku vonnou. Nejvíc si ji spojujeme právě s fialovou barvou, violek je ale přes 450 druhů! Mohou mít také modrou, žlutou nebo bílou barvu a najdeme je všude ve světě. U nás roste 22 druhů violek.

V květomluvě se o fialce mluví v souvislosti s velkou láskou: Toužím po tobě, celé mé srdce patří jen tobě, vyslyš mou lásku. Možná to souvisí s legendou o pasáčkovi, kterého se rozhodla získat bohyně Kybela. Pasáček ale miloval jinou ženu, a tak ho Kybela unesla ze svatební hostiny. Pasáček se ze zoufalství zabil a na tom místě začaly ze země vyrůstat fialky...

Jestli je to pravda, nevíme. Jisté je, že fialová barva je mystická a tajemná, vždyť vzniká spojením modré a červené barvy, tedy opaků - modrého klidu s červenou vášní a energií. Dohromady znamená harmonii a vyrovnanost. Fialové květiny se tedy hodí k vyjádření obdivu a úcty.

Mně se fialka líbí i jako doplněk do domácnosti. Malé fialové kvítky jsou vkusné a něžné, ale samozřejmě se to s nimi nesmí přehánět. Máte doma něco s fialkami? Pokud ne, třeba si vyberete něco v naší FOTOGALERII.

Zdroj: www.fler.cz

Další květiny v domácnosti:

Reklama