Bulvár

Festivaly: Vyberte si, co je libo

Je tady léto, čas odpočinku a pohody, k tomu patří také skvělá muzika. Kde jinde si jí můžeme dosyta užít než na hudebním festivalu? A těch je během léta opravdu hodně.

Překvapilo mě, kolik v naší republice existuje festivalů. Některé jsou hodně známé, o jiných se naopak nemluví vůbec. Ale všechny mají své příznivce z nejrůznějších hudebních žánrů (některé ani neumím pojmenovat).

ilustrační foto

Já osobně na festivaly moc nechodím a říkám si, proč vlastně? Když jsem tam párkrát byla, vždycky se mi to líbilo. Že by to bylo věkem? Možná na tom něco pravdy je, protože hodně festivalů je zaměřeno na náctileté mlaďochy, mezi které samozřejmě nepatřím. Asi si budu muset najít nějaký pro mě vhodný, možností je opravdu hodně.

Vlastně jeden oblíbený festival mám. Je to folková Porta. Chodím na ni každý rok a celý víkend si užívám, mám ráda folkovou muziku. Ale nejen tu. Jednou jsem byla také na festivalu Okoř a jednou na Točníku, kde se konal festival Hrady.cz. Vzpomínám, že tam to bylo docela náročné... Ten den bylo opravdu vedro a nebylo se kam schovat před sluncem. Pitná voda v cisterně brzy došla, takže jsme museli pokaždé vystát dlouhou frontu u stánku a zaplatit hříšné peníze za láhev s vodou. Vlastní vodu jsme totiž museli nechat u brány... To bylo ale jediné, co mě na festivalu zklamalo, jinak všechno ostatní včetně muziky a atmosféry bylo skvělé.

Máte taky nějaký svůj oblíbený festival? Kdybyste chtěli ještě letos nějaký navštívit, tady jsou užitečné stránky: www.letnifestivaly.info.

Téma dnešního dne: Festivaly

 • Byla jste letos na nějakém hudebním festivalu?
 • Nebo se na něj teprve chystáte?
 • Jaké máte nejradši?
 • Která muzika se vám líbí?
 • Máte nějakou hezkou historku z festivalou, o kterou byste se s námi ráda podělila?

Napište mi, těším se na vaše příspěvky. Jedna z vás dostane jako dárek kosmetiku Dove: Anti-perspirant Hair Minimiser, kondicionér na poškozené vlasy a kúru na vlasy. Na vaše příspěvky čekám do dnešních 14.30 hodin na adrese redakce@zena-in.cz, heslo je FESTIVAL.

dov

   
19.08.2013 - Kultura - autor: Lucie Paličková

Komentáře:

 1. avatar
  [2] marde [*]

  Také nechodímSml23

  superkarma: 1 19.08.2013, 08:23:43
 2. [1] lidicka [*]

  Na festivaly nechodím s výjimkou folklorních festivalů....Sml22

  superkarma: 0 19.08.2013, 05:56:10

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme