K dnešnímu tématu o festivalech se hodí i následující novinka. Je v ní pozvánka na festival Za poklady Broumovska.

Polské hudební duo Clarideon bude hostem devátého podvečera festivalu Za poklady Broumovska. Klarinetista Jan Jakub Bokun a akordeonista Michał Moc předvedou své mistrovství oceněné na řadě mezinárodních hudebních soutěží festivalovému publiku v sobotu 24. srpna v kostele Všech svatých v Heřmánkovicích na Broumovsku.

Ohlédnutí za 8. festivalovým koncertem

Uplynulá sobota přinesla už osmý koncert festivalu Za poklady Broumovska. Do kostela sv. Michaela ve Vernéřovicích na koncert Tria la Musica dorazilo více než 250 lidí. Pro dvě členky tria, flétnistku Martu Korduljak a hornistku Zuzanu Rzounkovou, to bylo již druhé setkání s tímto festivalem. „Stejně jako minule nás překvapilo početné publikum a jeho vřelé přijetí a hudební vyspělost,“ komentovaly po koncertě svou další festivalovou zkušenost. Za dlouhotrvající potlesk odměnilo trio publikum přídavkem - druhou větou skladby G. Schockera Water Music.

Osmý koncert přidal k výtěžku z dobrovolného vstupného, který je určen na péči o kostely tzv. broumovské skupiny, téměř 14 tisíc korun, prozatímní celková výše příspěvků festivalového publika tak již dosáhla částky 126 tisíc korun.

brou

Informace o festivalu najdete na www.zapoklady.cz.

Reklama