Čtrnáctý ročník festivalu Stodola Michala Tučného proběhne v sobotu 20.srpna jako už tradičně v malebné jihočeské vesničce Hoštice u Volyně. To, že se festival koná právě tady, není náhoda. Michal Tučný se svojí ženou Martou tu bydlel od roku 1979. „Michal tady hrával a zpíval na hasičském bále, pak tu začal zkoušet nové programy s kapelou Tučňáci,“ vzpomíná paní Marta na idylické časy. „Někdy bylo hraní spojeno s promítáním, na vrata se pověsilo plátno a pouštěly se kovbojky.“

Stodola

Žánr country od té doby Hoštice neopustil. Festival Stodola Michala Tučného začal v roce 1997, dva roky po hudebníkově smrti. Za jeho zrodem stojí Tučného vyženěná dcera Gabriela Novotná. Zpočátku se festival odehrával na malém pódiu uprostřed vesnice. Během let dozrál v hudební akci, na které si můžete poslechnout kapely, hrající country, folk, pop, rock i vážnou hudbu.

V průběhu sobotního programu se odpoledne (od 9.30 hodin) představí například Traband, Žlutý pes, Pavel Bobek, Walda gang či Trio Vlasta Redl, Jaroslav Samson Lenk a Slávek Janoušek. Večer (od 20.30 hodin) hrají Tučňáci se svými hosty, mezi kterými najdeme například Báru Basikovou, Petra Bende, Petru Janů, Aleše Brichtu či Tomáše Hrbáčka (Harlej). Návštěvníci se mohou těšit také na vážnou hudbu v podání houslisty Jaroslava Svěceného.

Sobotnímu festivalovému dni bude předcházet páteční rozjezdová akce. V průběhu dne vystoupí mimo jiné skupiny Vltavín a Poutníci, proběhne také soutěž amatérských kapel o cenu Michala Tučného. Vítěz vystoupí v sobotu odpoledne spolu s profesionálními kapelami. O vítězi rozhodnou diváci.

V pátek se areál na louce u Hoštic otevře v 17 hodin odpoledne, vstup je zdarma. Sobotní vstupné na místě stojí 550 korun. Děti do 130 centimetrů a vozíčkáři jsou zváni zdarma. Během festivalu je v Hošticích otevřen kemp (od středy 17.8. do neděle 21.8.). Cena za noc je pro jednu osobu 40 korun.

14. ročník Stodoly Michala Tučného aneb setkání přátel, 20. srpna 2011
Hoštice u Volyně

PÁTEK 19.8. 2011

areál otevřen od 17.00 - vstupné 0 Kč
ROZJEZDOVÁ PÁRTY V PÁTEK! NEZAPOMEŇTE!
Soutěž o cenu Michala Tučného

Standa Čermák a skupina Dreams
Jez
Bedňáci
Twisted Timber
DRC Ostrov
Martin Hejnák[/color]

Host:
POUTNÍCI
Vltavín

SOBOTA 20.8. 2011

odpolední program
uvádí: Tomáš Morávek

1. a 2. vítěz soutěže o cenu MT

Vltavín
Traband
Neznámi
Žlutý pes
Taxmeni
Walda gang
Pavel Bobek
Trio Vlasta Redl, Jaroslav Samson Lenk, Slávek Janoušek

Večerní program od 20.30
Hrají: Tučňáci se svými hosty
Uvádí: Aleš Háma

Jaroslav Svěcený
Bára Basiková
Pavel Bobek
Petra Janů
Petr Bende
Marek Ztracený
Jirka Zonyga
Leona Černá
Vráťa Vyskočil
Pavel Kaiser
Tomáš Linka
Neznámi
Míša Tučná
Aleš Brichta
Tomáš Hrbáček (Harlej)
Benešovské horny

Po celý den doprovodný program, atrakce pro děti, HORKOVZDUŠNÉ BALÓNY, koně...

Předprodej www.eventim.cz
Další info na www.kyno.cz
Ubytování - stanový camp v bezprostřední blízkosti areálu

Reklama