Bulvár

Festival Pražské znění


Už od včerejška máte možnost zaposlouchat se do zvuku zvonů pražských kostelů. O čem to mluvím? O čtvrtém ročníku festivalu Pražské znění, který se koná ve dnech od 18.–21. října v pražských kostelech jako je sv. Máří Magdalská u Čechova mostu, sv. Jan Křtitel Na Prádle a sv. Šimon a Juda v Praze.

 

Celý festival zahájila plavba lodí Atlantida. Každý, kdo má chuť na chvíli zpomalit a užít si chvíle s hudbou, která vás navrátí zpátky k přírodě, k sobě samému a pomůže vám uvědomit si vaši existenci na Zemi, a to vše v podání osobitých umělců z celého světa, by si neměl nechat tuto příležitost ujít.

 

Kromě nádherné hudby budou navíc doprovázet různá divadelní a filmové představení, workshopy a dílny. Z vystupujících se můžete těšit například na německou intuitivní zpěvačku, terapeutku a hudební básnířku Reginu Lindinger, českou písničkářku a kytaristku Dagmar Andrtovou-Voňkovou, zpěvačku čínského původu Feng-yün Song, která je žačkou slavné pekingské operní školy Slang a mnoho dalších.

 

Jedním z hlavních pilířů festivalu je i alikvotní (hrdelní) zpěv. A co je to vlastně alikvotní zpěv? Unikátní hlasová technika vychází z prastarého způsobu zpěvu, který hraje důležitou roli při předávání příběhů. Dodnes je živý například v Mongolsku, Tuvě nebo Tibetu. Jeho kořeny najdeme v mnoha kulturách po celém světě – od staré tradice Mongolska, Arábie, Afriky, Mexika přes židovskou kabalistickou tradici až po křesťanství s jeho gregoriánským chorálem nebo posvátný zpěv a modlitby tibetských mnichů.

 

Kompletní program festivalu najdete na www.alikvotnifestival.cz

 

Slyšela jste už někdy o tomto festivalu? Byla jste se na něm podívat? Líbil se vám? Či se na něj právě chystáte? Co vás na něm láká nejvíce?

   
19.10.2007 - Kultura - autor: bezradná Eleonor

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme