Novinky

Festival Nenechte si ubližovat oznámil další jména

Do sobotního festivalu Nenechte si ubližovat zbývá už jen několik dnů, přesto svoji účast potvrdila další známá jména. Akce se zúčastní duo Mateřská.com, které se proslavilo skladbou Laktační psychóza, a také známý pražský DJ Robot. K nim se v sobotu přidá spisovatel Mark Dzirasa a další osobnosti.Odpolednem provede moderátorka Eva Decastelo. Festival přináší sdružení Krav Maga Global CZ za podpory společnosti AVON. Výtěžek ze vstupného poputuje na pomoc obětem domácího násilí.

f

Kurz sebeobrany pro ženy, workshopy a besedy, jóga, pilates, zumba a djs na večerní party. To vše najdete na jednom místě 2. srpna 2014 ve 12:00 v pražských Žlutých lázních, kde proběhne první ročník Festivalu Nenechte si ubližovat. Ten je určen všem ženám bez rozdílu věku – těm, které by rády vyjádřily podporu obětem násilí, a i těm, které si touto zkušeností prošly.

Do Žlutých lázní se tak po necelých dvou měsících od konání AVON Pochodu proti rakovině prsu vrátí bohatý program určený ženám. „Toto léto se Žluté lázně poprvé obarví namodro. Ráda bych všem ženám vzkázala, aby se neostýchaly a užily si odpoledne plné pohybu, tance, ale také inspirace,” prohlásila generální ředitelka kosmetické společnosti Andreea Moldovan.

Jakub Otipka, ředitel a hlavní trenér ze sdružení Krav Maga Global CZ, k tomu dodal: „Řešení problémů, jako jsou domácí nebo sexuální násilí, často nenajdeme na úrovni, kde se projevují, ale je potřeba jít hlouběji. Příčinami toho, proč ženy zůstávají v násilných vztazích, mohou být vztahy v původní rodině, nízké sebevědomí a další. Proto je letní odpoledne ve Žlutých lázních věnované posílení ženy, osobnímu i fyzickému rozvoji. Můžete si zacvičit i jógu, pilates nebo zumbu a nechat se inspirovat předními českými kouči a autory zajímavých knih týkajících se osobního rozvoje. Mezitím si můžete odpočinout na louce nebo na pláži, případně se osvěžit v jednom z přilehlých barů.“

b

Bohatý program zahrnuje kurz sebeobrany pro ženy se zaměřením na bezpečnost v prostorách jako jsou parky a veřejná prostranství. Časopis Osobní rozvoj připravil besedu se známým spisovatelem a motivačním koučem Markem Dzirasou a zpěvačkou Magdou Malou. Nezisková organizace proFem na svých workshopech rozebere aktuální téma kyberšikany a problematiku výběru partnera. Návštěvnice Festivalu Nenechte si ubližovat se mohou těšit také na jógu, pilates, zumbu, líčení od profesionálních vizážistů a na večerní party, během které zahrají čeští djs: DJ Robot a DJ Dave. Pro děti je zajištěn program v dětském koutku včetně hlídání. Podrobný program je zveřejněn na www.nenechtesiublizovat.cz.

Vstupné je dobrovolné, minimálně však 100 Kč. Výtěžek z něj poputuje na veřejnou sbírku AVON proti domácímu násilí a bude předán neziskovým organizacím na pomoc obětem domácího násilí. Vstupné se platí při vstupu do Žlutých lázní.

Záštitu nad Festivalem Nenechte si ubližovat převzala Městská část Praha 4. Partnerem festivalu jsou Žluté lázně, které Festivalu poskytly své prostory.

Policie ČR v roce 2013 zaznamenala 182 vražd, 2331 případů vyhrožování, 520 případů nebezpečného pronásledování a 572 případů, kdy byl násilník vykázán z domova. Kromě toho policie registrovala 589 znásilnění. Proto AVON a Krav Maga Global CZ v listopadu minulého roku spustily kampaň „Nenechte si ubližovat“, která formou 5 krátkých filmů radí, jak se chovat v krizových situacích, jako jsou domácí násilí, stalking nebo znásilnění. V březnu tohoto roku proběhly stejnojmenné workshopy se zaměřením na bezpečnost žen v klubech a barech.

Zdroj: tisková zpráva

 

   
31.07.2014 - Redakční novinky - autor: Markéta Škaldová

Komentáře:

 1. avatar
  [6] gerda [*]

  Kadla — #5 prosím tě, co je dneska stokoruna......Sml24Sml52 - jenom jestli to nemyslili trošku jako síto, aby jim tam chodili jenom ti správní lidéSml57

  superkarma: 0 01.08.2014, 05:10:54
 2. avatar
  [5] Kadla [*]

  Mě pobavilo, že vstupné je dobrovolné, avšak nejméně 100 Kč Sml52  TO je dobrovolnost "jak sviňa" ... Sml30 My když jsme na festivalu dali vstupné dobrovolné, tak bylo opravdu dobrovolné ...

  1. na komentář reaguje gerda — #6
  superkarma: 0 31.07.2014, 16:28:06
 3. avatar
  [4] gerda [*]

  margot — #3 ona dávala přednost kořenové zelenině....Sml57 Já skutečně žasnu, koho si zvou. Taková osoba s pochybnou minulostí dokáže svým jménem znehodnotit i dobrou akci. Je mi jí svým způsobem líto, samozřejmě by si to dnes sakra rozmyslila - ale stalo se a mělo by se brát v úvahu, že lidi mají paměť.

  superkarma: 0 31.07.2014, 11:38:02
 4. avatar
  [3] margot [*]

  gerda — #1 další, co se jí vejdou najednou 2 klobásy do pusy?Sml30

  1. na komentář reaguje gerda — #4
  superkarma: 0 31.07.2014, 11:14:35
 5. avatar
  [2] ohnivazenaMagdalena [*]

  gerda — #1 Sml67Sml67Sml67Sml67....taky mne napadlo něco podobnéhoSml30Sml30

  superkarma: 0 31.07.2014, 11:10:52
 6. avatar
  [1] gerda [*]

  Mno, když vidím, že tam bude Eva Depostello, tak to bude zcela jistě nádherná akce.

  1. na komentář reaguje ohnivazenaMagdalena — #2
  2. na komentář reaguje margot — #3
  superkarma: 0 31.07.2014, 11:05:14

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?
Anketa pro maminky

Náš tip

Doporučujeme