Novinky

Festival Hrady CZ míří na Kunětickou horu

Máte v plánu vypravit se na nějaký hrad? Spojte výlet s hudebním zážitkem! Do konce letních prázdnin můžete navštívit některý ze série festivalů Hrady CZ. Tento týden se od pátku do soboty koná v novém areálu na koňských pastvinách v podhradí Kunětické hory s malebným výhledem na hrad.

hora

Festival letos u příležitosti 11. ročníku svým návštěvníkům nabízí rozšířený páteční program s šesti koncerty a po loňských ohlasech také opět komfortní stanování ve VIP Hradních kempech. Na rozšířený program se mohou těšit i děti.

Program festivalu

Páteční program zahájí v 18 hodin koncert kapely Wohnout. Pokračovat pak budou  Mandrage, Pipes and Pints, Monkey Business, PSH aTomáš Klus. Bude i tradiční karneval v maskách. V sobotu 18 dvě velká pódia rozezní například kapely Chinaski, Wanastowi Vjecy, No Name, Sto zvířat, Čechomor, Inekafe, Mig 21 či Portless.

Areál festivalu se z důvodu rozšíření programu otevře v pátek již v 16 hodin, v sobotu mohou návštěvníci přijít již v půl jedenácté dopoledne.

klus

Hradní kempy

Na všech zastávkách festivalu budou k dispozici bezpečné, oplocené, hlídané a osvětlené VIP Hradní kempy. Ty vám nabídnou recepci i úschovnu s nonstop provozem, zázemí pro dobití mobilních telefonů, sprchy s teplou vodou, umývárny a sociální zařízení. I nadále však bude možné stanovat zdarma ve stanovém městečku.

Nově se u vchodu do kempů objeví prodejna potravin, samozřejmostí jsou úschovny kol a batohů a velkokapacitní parkoviště.

Doprava autobusy

Kyvadlová doprava od nejbližší železniční stanice na festival a zpět bude zajištěna po oba dva dny. K areálu festivalu Kunětická hora bude jezdit v pátek i sobotu kyvadlová doprava od železniční stanice Pardubice do obce Ráby a zpět, v neděli pak z festivalu.

Prohlídka hradu (ů)

Hrad Kunětická hora včetně jeho prohlídkových tras si budou moci návštěvníci prohlédnout zdarma v rámci festivalové vstupenky, která zahrnuje vstupné na hrad.

Festival Hrady CZ je i letos partnerem projektu Národního památkového ústavu s názvem Neobjevené památky, tentokrát organizátoři poprvé nabízí dokonce jednu vstupenku zdarma na dalších 36 historických objektů. Každý z osmi festivalových hradů má partnerskou „neobjevenou“ památku i ve svém regionu. Na Neobjevené památky je možné získat po předložení festivalové vstupenky vždy druhou vstupenku zdarma. Akce 1+1 platí po předložení festivalové vstupenky pro běžné prohlídkové trasy na všech 36 objektech neobjevených památek kdykoliv v období od 12. června do 30. září letošního roku.

Více informací naleznete zde.

Seznam Neobjevených památek lze nalézt na stránkách www.npu.cz              

Další termíny a místa festivalů

31.7. - 1. 8. Švihov

7. - 8. 8. Veveří

14. - 15. 8. Bouzov

21. - 22. 8. Hradec nad Moravicí

28. - 29. 8. Bezděz

   
22.07.2015 - Redakční novinky - autor: Julie Hájková

Komentáře:

 1. avatar
  [4] Pajinka [*]

  kobližka — #2 a já se zrovna na něj moc těším - ale až u nás 21. srpna Sml59Sml61

  superkarma: 0 23.07.2015, 07:17:47
 2. [3] bobani [*]

  ty davy jsou fakt hrozné

  superkarma: 0 22.07.2015, 16:10:19
 3. avatar
  [2] kobližka [*]

  Na Kunětické hoře jsme byli před 14 dny a zaplať pánbů,že ne v době,kdy by tam byly takové davy lidí,to bych mě asi jeblo.To nemusím,zrovna jako Kluse.

  1. na komentář reaguje Pajinka — #4
  superkarma: 0 22.07.2015, 14:18:09
 4. [1] jansky777 [*]

  http://albafos.wbs.cz

  superkarma: 0 22.07.2015, 10:56:38

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?
Anketa pro maminky

Náš tip

Doporučujeme