Čtenářka Ferdulka odpustila, ale přece jen červík pochybnosti trochu hlodá. Kde se to v blízkém člověku jen vezme, že řekne tolik ošklivých věcí, které nelze vrátit zpět. Více již v příspěvku.

Dobrý den,
Zajímavé téma před Vánoci…

Ano, dovedu odpouštět a asi největší,co jsem odpustila, bylo asi před rokem ublížení od nejbližšího - od vlastní mamky…

Před třemi roky nám zemřel tatínek, od té doby se mamka hodně, hodně změnila, změnila se jí psychika samotou,alkoholem,depresí,nemocemi, i když tohle všechno vím,odpustit není vždy úplně snadné…

Loni před Vánoci se vystupňoval její hněv na celý svět a já byla hromosvod, napsala mi tolik ošklivých věcí včetně toho, jak špatného mám manžela, jaká nula v životě jsem já, opravdu špatně se to četlo, nemluvily jsme spolu přes Vánoce, přes Nový rok, až v lednu jsme se pak viděly u nás v práci, kam přišla jako pacient k nám do ordinace a to už byla pod léčbou antidepresiv a  lepší a omluvila se mi…
Věřte, že to nebylo vůbec lehké, stokrát vám mohou lidi říkat-neber si to tak, je nemocná, prostě to bolí…
Odpustila jsem, ale občas přece jen červík hlodá, co z toho asi mohla myslet vážně, že někde uvnitř v ní to možná trochu je a jsem trochu víc ve střehu stále.

Přes rok se stalo spousta dalších věcí,pro mamku jsem toho spoustu udělala,opravdu hodně, svědomí mám tedy čisté, jen se bojím, kdy se to zase letos zvrtne, Vánoce jsou velmi zátěžové období.

Tak doufám, že letos to budou klidnější Vánoce v tomto ohledu, naštěstí máme úžasnou svoji rodinu a i z manželovy strany.

Ferdulka

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

____________________

Přeji Vám, aby byly klidné. Aby Vám už nikdo neříkal takové věci, které se od vlastní matky poslouchají velmi těžce. Berte to tak, že je to nešťastný a nemocný člověk. Ale milovat určitě dokáže, když ji takhle silně zasáhla smrt manžela. A vy jste přece plodem jejich lásky. To bude dobré, uvidíte )) Chce to jen čas.
Pěkný a klidný den
Saša

Téma dnešního dne: Dokážete odpouštět?

Přidejte se společně se mnou k tomuto tématu.
Svěřte se v tento předvánoční čas, zda dokážete odpouštět.

  • Co ano a co ne.
  • Máte nějakou hranici odpuštění?
  • Co největšího jste komu v životě odpustila?
  • Stálo vás to hodně přemáhání?
  • Co je pro vás s prominutím prkotina a co si myslíte, že byste nikdy neodpustila.
  • Vzpomeňte také třeba na křivdy z dětství. Jestli už jsou dávno zapomenuté - a odpuštěné.
  • A pro trochu rozpýlení napište klidně i něco veselého.
    Třeba jestli jste odpustila kamarádce, že vám nevrátila památník :)

Téma je to široké, nechám už na vás, jak ho pojmete.

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Prvních pět, nejrychlejších pisatelek obdrží 1 000 bodů do Vánoční věrnostní soutěže, a jedna z vás všech pak bude ještě vylosována a dostane pěkný dárek.
Malou sportovní tašku přes rameno.

taska

Reklama