Čtenářka s nickem Ferdulka je u zubaře takříkajíc jako doma. Přečtěte si další tematický příspěvek, kde mimo jiné vzpomíná i na povinné, dětské prohlídky, a nebo na hrůzné historky ze zubařské pohotovosti.

Dobrý den milá redakce a ženy-in,
U zubaře jsem takříkajíc jako doma, bohužel. Zuby mě trápí od porodu 2.syna-je mu teď 9 let,takže dlouho a genetická výbava se asi podepsala maximálně.Naštěstí mám skvělou zubařku,ke které se bojím jen občas,když vím,že mě čekají nějaké delší práce na nějakém zubu.

Zrovna jsem nedávno vzpomínala,když mému synovi trhala zubařka stoličku a velice hezky s ním rozmlouvala, zacházela, vysvětlovala, na naše školní dětské zubaře. Hromadná prohlídka ve školní knihovně,dlouhá fronta kolem regálů knížek, uprostřed židle pro školáka, židle zubařky a košíčky se zrcátky vonící takovým tím dezinfekčním sprejem. Pak ve školním rozhlase jména těch, kteří půjdou na nějaké trhání či plombování již do ordinace oněch lékařek, tam žádné vlídné zacházení, strach,ten si pamatuju moc dobře,ale v kolektivu se tak nějak lépe snášel.
Takže určitě dnešní děti mají výhodu v  tom, že jim rodiče mohou vybrat zubaře a chodí se individuálně,v klidu,s rodiči,myslím.

Na pravidelné prohlídky chodíme pečlivě, i když já je moc nestíhám,většinou mám nějaké problémy k řešení mimo prohlídky,takže jsem tam relativně často… Ale zase tím,že tam často chodím,už to tam dobře znám,moc příjemně si popovídám s recepční i sestřičkou a necítím se tam tak jako opravdu u zubaře :)
A určitě je dobře problémy řešit včas, než pak hasit nějaký velký zanedbaný „malér“.A v dnešní době anestezie, kdy o trhání ani nevím, spíš je nepříjemné potom to hojení,než samotný výkon,snad opravdu není čeho se bát.

Čemu se tedy vyhýbám, jsou zubní pohotovosti, o kterých jsem slyšela jen hrůzné historky,tak raději vydržím na svoji lékařku a že už pár víkendů pod analgetiky jsem už taky zažila.

Jednou jsem ale jiného zubaře musela vyhledat a to dokonce na Moravě, ač jsem z Prahy. Vzal mě tehdy zub,do odjezdu ještě víc jak týden,tak jsem zavolala mému bratranci, který tam žije ,kam mám jít, domluvil mi to se svým zubařem a jaké bylo moje překvapení, že pan zubař znal ještě moje rodiče v době, kdy na Moravu jezdili-dobře 30 let zpátky -a ošetřoval je, jezdili k němu až z Prahy na ošetření, tak to bylo docela úsměvné. Byl moc fajn a tak  jsem měla vlastně velké štěstí.

Všem přeji jen příjemné a dobře naladěné zubaře, kterých není třeba se bát!
Ferdulka

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

________________

Milá Ferdulko, děkuji za hezký příspěvek k dnešnímu tématu. To setkání se zubařem, který ošetřoval ještě i vaše rodiče, to je opravdu náhoda. Ale holt lidi, kteří se mají v životě potkat, se potkají.
Přeji pěkný, slunečný den a pokud možno krásný, zdravý chrup :)
Saša

Téma dnešního dne 18. října zní: Bojíte se zubařů?

 • A proč?
 • Máte špatné zkušenosti?
 • A nebo se naopak vůbec nebojíte?
 • Jste pro povinné, pravidelné prohlídky u zubaře, alespoň u dětí?
 • Nebo naopak, člověk by měl být za sebe zodpovědný už od dětství?
 • Co říkáte za navrhované platby za všechny úkony, za plomby apod.?
 • Zdá se vám, že se úroveň péče ve zdravotnictví (konkrétně u zubařů) zlepšila, nebo zhoršila?
 • Chodíte na pravidelné prohlídky?
 • Bolí vás často zuby?
 • Jste spokojená se svým zubařem, zubařkou?
 • Máte nějakou historku se zubařského prostředí?

Pište na e-mail: redakce@zena-in.cz

Nejstatečnější pacinetka u zubaře od nás obdrží dárek: 2 ks zubní pasty Sensodyne a kosmetiku Avon.

zuby

Reklama