Domácnost

Fenomén zvaný Medvídek Pú

 

 

Začalo to poměrně nevinně. Kontaktovala nás společnost Hornschuch na pražském veletrhu, jestli bychom nezačali prodávat její ucelený sortiment a nestali se tak jejich distributory pro internetový maloobchod. Jednalo se o tapety, fototapety a v neposlední řadě samolepky a bordury na stěny v designu společnosti Disney. Tedy Myšák Mickey, Bob Builder, Winnie the Pooh a další… Byli jsme ujištěni, že toto pro nás téměř legrační zboží je poměrně značně žádané.

 

Uzavřeli jsme tedy dohody a vložili sortiment do naší nabídky. Ještě předtím však volalo několik klientů, převážně zákaznic, zda také budeme mít Bořka stavitele (v té době ještě nebyl nabídnut). Vůbec jsme netušili, o čem je řeč, a až po nějaké chvíli nám došlo, že je řeč o Bobu Builderovi. Všichni ve společnosti jsme vyrostli na Krtečkovi a Rákosníčkovi, a tak jsme v těchto novinkách dost pozadu. Dokonce musíme přiznat, že Medvídka Pú asi nikdo z nás zrovna nemusí.

 

Nicméně se stalo to, oč společnosti Hornschuch šlo, a zboží šlo velice na dračku. Brzy jsme čelili tlaku zákazníků o další zboží, které bylo vyobrazeno na propagačních letáčcích společnosti Disney. Proto jsme se rozhodli s tím něco udělat. Nejdříve jsme nalezli společnost, která je dovozcem koberců ve stejném designu a spojili se s ní. Koberečky se začaly ihned prodávat spolu se samolepkami. To nejdůležitější, co nás ale začalo trápit, bylo povlečení. Asi jediný sortiment, který v Česku zatím nikdo neviděl, přitom se stačilo podívat do jakékoliv země okolo a všude toho bylo až moc. Začali jsme se po tom trochu „pídit“, ale jediné, co jsme se dozvěděli, bylo to, že zákazník, který má zájem koupit si povlečení s Medvídkem Pú nebo Mickey Mousem, musí pro něj do ciziny. Dokonce nás jedna paní překvapila tím, že tento sortiment mají v Belgii a že ho má odtamtud. To nás už opravdu trochu mrzelo, že zrovna naše republika jako jediná v Evropě, nemá takový (pro nás dospělé i dost nezajímavý) sortiment.

 

Začal tedy náš boj o povlečení s Medvídkem Pú.

 

Nejdříve jsme zjistili, že ložní prádlo v Evropě má jiné rozměry než v Česku. Tedy museli jsme začít řešit variantu vlastní výroby. Obrátili jsme se tedy přímo na společnost Disney a ve velice krátké chvíli nás navštívil přímo ředitel obchodu této třetí největší společnosti na světě. Poté, co jsme mu vysvětlili náš problém, nebyl zprvu schopen pochopit, proč by vedle Turků, Francouzů a Němců měl ještě někdo v Česku vyrábět ložní prádlo s jejich designem. Po krátkém rozhovoru na téma jiné rozměry ale nakonec uvolil. Měli jsme dokonce i domluveného výrobce, a tak nám stačilo jen kývnout a trh by dostal to, co asi (dle četných telefonátů) potřebuje. Jenomže pan ředitel vytáhl desky s licenčními podmínkami, a to jsme se nestačili divit. Za výrobu cca 5 kusů povlečení si společnost Disney představuje zhruba 6 000 000 Kč ročně a k tomu co tři měsíce návštěvu naší společnosti jejich vlastním „berňákem“, jejich vlastní policií atp… Prostě bylo vidět, že společnost Disney je americká firma se vším všudy. Vysvětlili jsme tedy milému řediteli, že něco takového by šlo pouze, kdyby už u nás bylo euro a tato částka by byla 30krát nižší, jako je třeba pro Němce a ne naopak.       

 

Nakonec jsme se tedy rozhodli kontaktovat výrobce z celého světa včetně tureckého Zorlu. Po dvou měsících se neozval nikdo. Naopak nám náš další partner společnost Praktic zavolal s tím, že někde na Moravě je obchůdek, který prodává záclony s Medvídkem Pú a další designy Disney. Okamžitě jsme se začali o tento kontakt živě zajímat, ale jaké bylo naše překvapení, že daná prodejna nevlastní telefon, a přitom (jak se ukázalo později) je dovozcem tohoto sortimentu do Česka z Maďarska. Sehnali jsem tedy i záclony. Poté nám zase jiný spolupracovník prozradil jméno českého výrobce dek, který také začal s Medvídkem Pú. Opět jsme navázali kontakt a celý sortiment nabídli zákazníkům. Mezitím jsme se pomocí internetového telefonu (skype) zkoušeli domluvit s výrobci osobně. Společnost Zorlu nás šokovala tvrzením, že žádné licence pro náš trh nevlastní a že se Disney plete. Nakonec nám ještě zavolala společnost Hornschuch, abychom povlečení sehnali za každou cenu, že poptávka je přímo každodenní. V té chvíli jsme už ale nedoufali. Všichni čeští dovozci se shodli na tom, že povlečení je nedosažitelné a tím to vypadalo jako uzavřená záležitost.

 

Před týdnem nám ale naprosto nečekaně odpověděl jeden německý výrobce a na náš dotaz ohledně držení licence odpověděl kladně. Okamžitě jsme požádali o podklady a týden na to již nabízíme na našich stránkách první kolekci „slavného“ Medvídka Pú a ostatních Disneyho potvůrek… Ceny jsme uvedli doporučené a dodací termíny s pochopitelných důvodů zatím nemáme prověřeny. Nicméně po více než 6 měsících se nakonec podařilo sortiment ucelit a nabídnout.

Snad jsme nic nepodcenili a ti z Vás, kterým Vaše děti nedají spát a mají tu moc Vás přemluvit, mrkněte na náš obchod…

(Bytový textil - horní menu)

 

   
01.11.2005 - Dům a byt - autor: Radek Kříž

Komentáře:

 1. avatar
  [26] svetluszka [*]

  brůča: ... ...koukala jsem na to....na polštáři je "cosi" od krve...

  Ale zárověň jsem si až těd přečetla, že rozměry neodpovídají našim standartním peřinám a uvedená cena je bez DPH.... .... to ať si opravdu dají zarámovat.... ..

  superkarma: 0 02.11.2005, 19:02:22
 2. avatar
  [25] brůča [*]

  stačí si obrázek tohoto povlečení zvětšit a uvidíte že na povlečení jsou nakreslená zvířátka, která po různých příhodách skončí špatně - většinou v kaluži krve

  superkarma: 0 02.11.2005, 14:49:35
 3. avatar
  [24] brůča [*]

  tak teda nevím, dívala jsem se na nabídku dětského povlečení a mají také s motivy Happy Tree Friends. Nevím jestli jste to někdy viděly, ale rozhodně tyto příběhy nejsou pro děti, viděla jsem pár dílů, sice je to kreslené, ale je to plné násílí a krve, takže nic pro děti

  superkarma: 0 02.11.2005, 14:47:00
 4. [23] Pavla_b [*]

  Beaute jsem tak usuzovala dle nemarikanizované babičky...Asi jsem to nějak špatně pochopila

  superkarma: 0 01.11.2005, 13:16:02
 5. avatar
  [22] Beaute [*]

  Pavla_b: Půa od Milneho jsme měli půjčeného z knihovny.Markétce se příběhy líbily,ale ne obrázky.Prostě je už zvyklá na toho od Dysney Nepsala jsem,že je to novinka,nebo jo

  superkarma: 0 01.11.2005, 12:42:21
 6. [17] Pavla_b [*]

  Medvídka Pú jsme jako malá četla a nelíbil se mi...Kreslený od Disneyho se mi taky nelíbí:-(
  Beaute: Pú jako takový není žádná novinka z Ameriky, knížku jsem měla už po své mamce, jen Disney mu asi dal přitažlivější podobu:-)))

  superkarma: 0 01.11.2005, 12:12:31
 7. avatar
  [16] Kelly [*]

  Když překousnu cenu, která je někdy u těchto povlečení fakt strašná , tak mi zase nevyhovují rozměry - zvlášť u polštáře ...

  superkarma: 0 01.11.2005, 12:03:34
 8. avatar
  [15] Bobina [*]

  No a teď jsem si ještě vzpomněla jak jsem byla v šoku,když jsem myslím v Hornbachu viděla asi před měsícem takové ty pěnové postavičky na stěnu (Bořek stavitel,Pú, Ijáček,apod.) a jedna taková figurka (kolik může měřit 40cm???)stála jestli se dobře pamatuji snad 800,-. Jestli ne,tak mně někdo opravte,ale nějaká taková šílená cena tam stála (mně by to přišlo drahé i za 500,-)

  superkarma: 0 01.11.2005, 11:59:51
 9. avatar
  [14] Bobina [*]

  Musím přiznat,že i my se občas doma koukali na medvídka Pú (myslím tím sebe a manžela),ale Krteček je bezkonkurenční. Moje 15-ti měsíční dcerka Krtka miluje a Pú jí vůbec nezajímá,od toho okamžitě uteče. Ono je to s těmi cenami u všeho stejné,Krteček je už v této době také "značka" a tudíž nic s ním není levné (knížka poměrně tenká s jedním či dvěma příběhy stojí 150,-Kč), ložní prádlo s motivem také kolem 450,-Kč,takže opravdu srovnatelné s Púem.Krásný den vám všem.

  superkarma: 0 01.11.2005, 11:56:07
 10. avatar
  [13] Lubar [*]

  Mám pocit, že medvídka Pú je všuda až až ... zejména na kobercích do dětských pokojů, sehnat jiný (bez motivu z nějaké filmové pohádky) bylo fakt umění Jestli bude Pú milovat, tak mu ho budu číst, třeba mu časem i něco takového koupím, ale jen výjimečně a budu počítat s tím, že je to záležitost dočasná ... takže 900,-- fakt bude dost ...
  Stejně jako Beaute bych dítěti pokojíček takovými motivy nevybavila, raději něco, co se tolik neokouká (a na co se můžu koukat i já ...)

  superkarma: 0 01.11.2005, 10:53:18
 11. avatar
  [12] zena [*]

  Minulý týden jsem koupila v Makru povlečení s Medvídkem PÚ v akci za cca 450,- Kč. Po licenci jsem nepátrala, ale je boží

  superkarma: 0 01.11.2005, 09:57:39
 12. [11] karkule [*]

  danluk: http://reality-show.panacek.com/category/vymena-manzelek/

  superkarma: 0 01.11.2005, 08:28:30
 13. avatar
  [10] Gabi [*]

  - hm, nechce začít Ing. Smejkal přednášet marketing? I pohádky by mu šly - "Jak Styltex k medvídkovi Pú přišel".

  superkarma: 0 01.11.2005, 08:17:10
 14. avatar
  [9] Silveig [*]

  Hlavně by mne zajímalo, čemu řílají standartní české rozměry...To co tam udávají, těžko

  superkarma: 0 01.11.2005, 08:15:10
 15. avatar
  [6] svetluszka [*]

  Beaute: ...a tohle je přesně ten důvod, proč bych do toho nešla.... ...když kupuju povlečení za 900,-...chci aby se líbilo aspoň pět let a ne že ho za rok vyhodím, protože už se dítěti bude líbit zase něco jinýho....

  Bridgetj: ....taky nekupuju zrovna levný povlečení...a chci aby mi vydrželo dlouho.... ....

  superkarma: 0 01.11.2005, 07:49:02
 16. avatar
  [5] Beaute [*]

  Moje Půa úplně miluje a musím přiznat,že chytil postupně za srdce celou rodinu včetně neamerikanizované babičky
  Ale NIKDY bych jí Půem (mimochodem, totéž platí i o Rákosníčkovi,Amálce,šmoulech...) nevyzdobila pokojík. Asi jsem out,ale přiznejme si jak dlouho ji bude bavit kooukat v pokojíku na tapety s Půem,záclony s Půem,koberec....a nevím co ještě tam měli. Podle mě to naprosto zabraňuje v rozvíjení fantazie.

  superkarma: 0 01.11.2005, 07:28:23
 17. avatar
  [4] RenataP [*]

  Púa bych nechtěla doma za žádnou cenu.
  Nevím proč, ale ta pohádka mi přijde příšerně trapná - Pú se do všeho plete, přiblblý prasátko, tupý Ijáček.....Prostě mě to za nechytlo....
  Mám radši Rákosníčka

  superkarma: 0 01.11.2005, 06:47:42
 18. avatar
  [1] svetluszka [*]

  ....je to krásný... ....ale moc bych se rozmýšlela, jestli dám za povlaky 900,-.... ...není to zas tak strašně moc že bych si to nemohla dovolit, ale určitě bych za ty peníze našla jiný a praktičtější věci do děcáku...

  superkarma: 0 01.11.2005, 05:13:34

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme