Když jsem byla malá, znala jsem pojem chůva jenom z pohádek. V paměti mi nejvíce utkvěla chůvička z Princezny se zlatou hvězdou na čele. Dnes holčičky ani princeznami být nemusí... a chůvičky mají také. A princové jakbysmet. A nebo ne?

nanny

Které maminky sáhnou po chůvě?

  • Ženy, které si chtějí udržet práci a zároveň mít jistotu, že je o jejich děti dobře postaráno
  • Ženy, které nemají nablízku babičku či nezaměstnanou kamarádku
  • Ženy, které sice dítě porodí, ale na výchovu ještě nestačí
  • A také ženy, které na to mají finance

I když u toho posledního bodu bychom měli dodat,  že pokud má žena dobré zaměstnání, které nechce přerušit, investice vydaná za chůvu se jí rozhodně vyplatí.

A jak jsou na tom s chůvami některé maminky z řad našich celebrit?  Zeptali jsme se.

Bára Munzarová – herečka, dcera Anička
Chůvu jsem nikdy neměla a ani nepotřebovala. Všechno obstaral dědeček (herec Luděk Munzar, pozn. red.). Je to ta nejlepší chůva na světě.

bara

Agáta Hanychová – modelka, syn Kryšpín
Ano, mám chůvu. Starala se už o naši Kordulku, je to taková rodinná chůva. Nikomu jinému bych syna nesvěřila.

agata

Míša Nosková – zpěvačka, dcera Eliška
Chůvu mám v podobě babičky a dědečka, anebo také ještě pohlídá kamarádka, která je učitelkou v mateřské školce a které důvěřuji.

noskova

Klára Trojanová – herečka, synové František, Josef a Antonín
Já to oslovení chůva nemám moc ráda, ale ano, mám a vždycky jsem měla. Je na doporučení a je to už prakticky člen naší rodiny.

klara

Sabina Laurinová – herečka, dcery Valentýna a Maja
U první holčičky se hlídání řešilo ještě pouze v rámci rodiny, to znamená babičky, dědečkové. Pak se narodila druhá holčička, práce přibylo. Ono je to velká zodpovědnost, svěřit někomu své dítě, a pokud se podaří najít někoho dobrého, tak je to opravdu velké štěstí. My se vždycky snažíme najít někoho blízkého z okolí, někoho, komu důvěřujeme. Nejde přímo o chůvu jako takovou.

sabinka

Tereza Kostková – herečka, syn Antonín
V hlídání sáhneme většinou do domácích zdrojů, ale když je opravdu nejhůře, když už doslova teče do bot, tak zavoláme slečnu Lucii, kterou zná Toníček z jesliček a má ji moc rád. Je na ni absolutní spolehnutí, ale jak říkám, voláme jen, když opravdu není zbytí, což je tak maximálně třikrát, pětkrát za rok, a to jen na chvíli. Jinak je tu rodina.   

tereza

Simona Krainová – topmodelka, syn Max
Ano, mám chůvu na doporučení a jsem s ní maximálně spokojená. Při mé pracovní vytíženosti to ani bez chůvy nejde. Jinak se ale se synem snažím být co nejvíce to jde, strávit s ním každou volnou chvíli. Je pro mě vším.

max

foto: archiv

Čtěte také:

Reklama