Domácnost

Fenečka z útulku

Milá redakce,
 
v létě jsem si z útulku přivedla voříšku jménem Betynka - dámu již lehce v letech. Hned se stala středem pozornosti všech známých a příbuzných, většina z nich spekulovala o jejím minulém životě a o tom, jak se asi do útulku dostala. Moje maminka si všimla jejího zbarvení a přišla s teorií, že přesně takhle vypadají ovčáčtí psi a že Betynka je určitě jejich přímý potomek.
 
Proč o tom ale píšu - na dovolenou jsme se s manželem (a Betynkou) vydali do malebné vesničky na Šumavě, v jejímž okolí byly pastviny se stádečkem ovcí. Vzpomněla jsem si na maminčin příměr a byla zvědavá, jestli se v Betynce probudí ovčácké geny.
 
Jakmile ovce Betynku zahlédly, okamžitě zpozorněly a jako jeden muž (nebo spíš ovce) se k ní vydaly. Pohled na přibližně čtyřicetihlavé stádo, které se dalo do klusu naším směrem, byl přeci jen trochu hrozivý. To samé si myslela i Betynka a dala se na zbabělý ústup. Ovce v ní ale zřejmě našly zalíbení (opravdu nepůsobily nijak útočně, spíš si ji chtěly jen očuchat), a tak následovala několikaminutová honička po celých pastvinách.
A já, proradná panička, jsem se místo záchrany svého jediného psa otřásala smíchy a fotila jeden snímek za druhým ;-))
 
channah
 
 
 
 
 

 
 
Děkujeme za váš příspěvek a fotečky. Pejskové nám udělají vždy velkou radost a občas nás doženou k slzám. Jste velice hodná, že jste si vzala fenečku z útulku a krásně se o ni staráte.

redakce@zena-in.cz

Napište i vy, co zajímavého vám vaši mazlíčky předvedli.

   
11.10.2005 - Dům a byt - autor: Radek Kříž

Komentáře:

 1. avatar
  [16] Dudlajlama [*]

  channah... , lip si ta vase pejsinka vybrat nemohla.
  Momentalne se chystam na odchlupaceni a odbordeleni domacnosti, zacina se to tu nejak kupit

  superkarma: 0 11.10.2005, 21:40:11
 2. avatar
  [15] Ťapina [*]

  mam-ča: Já jsem nejvíc v šoku z toho, že oni si zjevně vůbec neuvědomili, že něco dělají blbě, jinak by si přece nezvali do bytu televizi a neukazovali to celému národu

  superkarma: 0 11.10.2005, 14:20:57
 3. avatar
  [12] mam-ča [*]

  Odemětobě: No, ta blondýna byla docela dobrá, až na to, že nejspíš hodlala vydesinfikovat celý svět.
  To je mi fakt milejší mírně zabordelená domácnost s vlastním zvěřincem, ale aby všude vládla pohodička.
  Jak to říkal pan prof. Matějček ? "Bordel v bytě - šťastné dítě ?".

  superkarma: 0 11.10.2005, 12:03:01
 4. avatar
  [11] Odemětobě [*]

  mam-ča: já jsem to viděla jen od chvíle,kdy ta blondýna kupovala holce růžové tričko.Co se dělo předtím,netuším.

  superkarma: 0 11.10.2005, 11:54:19
 5. avatar
  [10] mam-ča [*]

  Erka1: Odemětobě: SvetlaH: Holky, já jen doufám, že si ta přečistotnělá rodinka s Labradorem v kleci pěkně naběhla.
  Do této chvíle možná nikdo netušil, jak tam ten pes žije. Teď se s tím pochlubili světu, tak doufám, že si na ně posvítí nějaká organizace, která chrání zvířata proti týrání. Psa bych jim sebrala, a napařila jim pořádnou pokutu.
  Ten podivný přednosta téhle domácnosti se choval jako úchyl. Když mám zvíře v bytě, asi tam sem-tam bude i nějaký chlup, ne ?
  Fuj, to jsem se včera rozčílila...

  superkarma: 0 11.10.2005, 11:48:17
 6. avatar
  [7] Odemětobě [*]

  Erka1: taky mě to vytočilo.Byla to stejně divná rodinka,všechny city mi připadaly jen na efekt a dcerušky bez základních pravidel slušnosti.A tatínek k ničemu,takový jakýsi floutek,první můj dojem byl,že dělá pasáka.Já osobně raději vlkodava v kuchyni než labradora v kleci.Chudák pes.

  superkarma: 0 11.10.2005, 11:13:22
 7. avatar
  [2] Boženka [*]

  My máme psisko poloviční, kanapové a rozmazlené, ale na dovolené proháněl stádo 80 ovcí jako zkušený čuvač. Ovce jezdily jak metro.

  superkarma: 0 11.10.2005, 10:44:59
 8. avatar
  [1] Zluta [*]

  Tleskám, tleskám, tleskám dalšímu dobrému člověku, který nevidí v psovi jen luxusní parádu, pro kterou si většina pejsky pořizuje, ale dokáže i pomoci. Sama mám také fenečku z útulku a je to už druhý nalezeneček v naší rodině. Osobně dávám přednost takovýmto "chudáčkům", než-li si pořídit za drahé prachy čtyřnohého "šlechtice". Chápu, že ti pejskové za to nemůžou, jaký mají původ, ale dávám přednost pejskům, kteří to potřebují. A ještě něco: jsem na "kordy" se svým sousedem, který si pořídil za 20 tis.štěně boxera. Nejdřív měl fenku, ale ta mu jaksi NEVYHOVOVALA, prý byla moc divoká, tak jí vrátil a ze stejného chovu si vzal domů psa. Už je to rok, co ho má v panelákovém bytě, pes je velký jako tele, má absolutní zákaz chození po bytě,může pouze do předsíně!!!,samozřejmě že má tolik energie,což se projevuje nejen šíleným štěkotem na celý barák,ale i strašnými ránami do dveří,kdokoliv na chodbě projde...Pokud s ním jde ven,tak pouze na vodítku 1m dlouhém,kdokoliv se s ním náhodou potká na chodbě,tak psa škrtí takovým způsobem,že se divím,že pes ještě žije,navíc ho samozřejmě mlátí po hřbetu,protože je to ještě štěně a na každého se sápe,šíleně funí a slintá...Naše holčička, když okolo něj projde,tak se pyšně nese jako pávice v duchu si myslíc,jak ona se má dobře,když není mlácená,zavíraná v tmavé předsíni a tažená na 1metrovém provaze.
  A proč to všechno píšu? Protože onen soused mi řekl větu,na kterou do smrti nezapomenu: no jo,ten váš neštěká,protože to není pes!
  To bylo na reakci,že není zrovna příjemné,když v sobotu a v neděli,kdy si chtějí lidé dospat,u nich ten jejich hafan štěká a burácí do dveří jak o život v půl šesté ráno!Chytli jsme se a já mu řekla,že to jde,aby pes neštěkal,že ta naše taky neštěká a nebudí celý barák a on mi na to řekl tu věty - viz.shora.
  Podstatné však je to spojení,že náš pes není pes! On to myslel tak,že když máme podvraťáka z útulku a není to šlechtic za 20tis. jako ten jeho,tak to prostě není pes!
  Proto 3x , že stále jsou dobří lidé, kteří se neštítí vzít si pejska z útulku!
  Hodně zdaru Vám i Vašemu

  superkarma: 0 11.10.2005, 10:27:09

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme