Další příspěvek na dnešní téma nám poslala čtenářka Iva a my jí za něj děkujeme.

Krásný den všem ženám-in, dnešní téma mě oslovilo, tak bych ráda poslala I svůj příspěvek. Jako malá jsem s rodiči brázdila silnice v trabantu, který  měl sem tam nějakou drobnou vadu. Jednou nám v Nových Hradech upadl  výfuk a  řev, který se linul z ubohého vozidla,  se  nesl  celými jižními Čechami. Strýc si koupil v mých asi 8 letech škodovku MB, kterou později daroval jako honorář mému muži. Toto auto  zůstalo v naší paměti jako „Zelený“. I ten postupně dosluhoval. Jednou mu vypadla hadička s benzínem za jízdy z patřičného otvoru. Zastavili jsme na dálnici, manžel zasunul hadičku na místo a jelo se dál… Jindy se přetrhlo brzdové lanko a to byla poslední kapka. Vzbouřila jsem se proti tomu vozit v tak nejistém autě  naše malé děti a koupili jsme „Snowmana“. Ten byl Favorit a jezdil dobře. Jezdil docela dlouho a zub času zahlodal i na něm.

Moje maminka pak dostala od mého bratra škodou Felicii kombi. Byla červená, nová a  tak dostala jméno Ferda, vozili jsme se v ní. Ferdu ale asi po 3 letech nenechavci ukradli.

Mezitím se můj  dnes již ne-muž odstěhoval za hlasem svého srdce. Do rodiny přibyla další škodovka felicie "Rocky“. Dneska je moje milá, z bazaru koupená, lehce reznoucí a s láskou opečovávaná Rocky  stále platným vozidlem. Letos si syn v 18 letech udělal řidičák. Na rozdíl ode mě napoprvé( já musela přesvědčit ještě jednou jízdou). Měl pocit, že jeho snaha by měla být korunována nějakým darem: „co kdybys mi dala Rocky“. Jenže  auto si hned nekoupím, Rocky si může půjčovat, a mám i krásnou dcerku, která je šikovná a chystá se na autoškolu  příští rok.

Rocky zatím jezdí se mnou a občas ji synovi půjčím. Po „nasypání“ peněz  před technickou a opravě spojky jezdí jako zamlada a lehce omšelou vizáží ke mně patří.

Zdraví a  šťastnou cestu přeje

Iva

Jak se tak dočítám z dnešních příspěvků, škodovky jasně vedou.

Myslíte si to také, milé ženy-in? Jste majitelkou "škodovky", nebo máte zahraniční auto? Bojíte se kupovat auta v bazaru? Jaké bylo vaše první auto? Bylo nové, nebo ojeté? Jak dlouho vám vydrželo? Máte ho dokonce dodnes? Napište nám o svém nejmilejším autě, které vám kdy říkalo "pane"

redakce@zena-in.cz

 

 

Reklama