Domácnost

Fejeton Lenky Matuškové - Spolu v umývárně

           
Nechci vás nijak strašit, ale i vám se jednoho dne může stát, že zase… vstoupíte do společné umývárny! Tedy pominu-li ty, kteří do takového zařízení vstupují denně, jsme tu ještě my, kteří už odvykli internátu i koleji s kuchyňkou na patře. Možná i na vaší jachtě má každá kajuta svoje sociální zařízení, ale never say never! I vy jednoho dne můžete vstoupit na kachličky, co neznamenají ani tak svět jako spíš meziprstní plíseň. Jste na školení? Jedete jako vedoucí na tábor? Rodiče jeli na dovolenou a vás zatím umístili do ústavní péče? Umývárna! Setřeste strach a pojďte najít i tady pozitiva a sociální jistoty!

 

soutěž - vyšetření: kapary

 

Nejdřív si zmapujeme prostor: Místnost je buď tak velká, že malá imitace radiátůrku v rohu nemůže vůbec ovlivnit teplotu v místnosti, nebo tak malá, že se nemůžete vyhnout setkání s cizím nahým zadkem. Ta židle v rohu je už zabraná, takže tu není žádné další místo – suché místo – kam byste si mohli dát oblečení nebo ručník. Háček na ručník tu je, ale pouze v místě, kam přímo míří proud vody ze sprchy.

 

            Problémy, s nimiž se můžeme setkat, a jak je řešit:

 

            -           Obsazeno  - tak jistě. To je asi nejčastější problém, a pokud jste to vy, kdo zdržuje uvnitř, řvěte hlasitě a nepřetržitě uvedené heslo. I tak se najdou jedinci, kteří zmáčknou kliku. V každém případě, jste-li venku, už s ohledem na další problémy, jako jsou kluzká dlažba, ucpaný odtok a kožní choroby, radíme hotel. Jiný hotel. Prostě si během poledního klidu nebo před večerkou nebo co to tam v tom zařízení máte, hezky odběhněte do města, zaplaťte si hoďku, dvě v nějakém pěkném penzionku a užijte si horkou vanu, vířivku, snídani do postele a nahřátý župan a co já vím, co k tomu ještě patří.

 

            -          Kam s oblečením a ručníkem – lepicí háček (4,50 Kč, domácí potřeby) nalepíte na jakékoliv místo, které se vám zdá vhodné. Vždy s sebou vozte v hygienické taštičce i tyto háčky. Do prostornější hygienické taštičky skryjete i ochranný obal na oblek (Svajs 59 Kč, IKEA) Vozíte-li i fén, kulmu, kosmetický kufřík, zrcadlo, kadeřnickou sadu (Budu hned  29 Kč, drogerie Teta) a podobně... doporučujeme také vozík na hygienickou taštičku (Oskar s odpružením 543 Kč, Obi)

 

            -          Mokrá podlaha, mokré koupelnové předložky – aneb kudy tam a kudy odtud. Nevlastníte-li pozorného komorníka, který podává osušky a led do mojita, takže je ochotný vás zároveň vynést ze sprchového koutu, navrhujeme pryžové pantofle pro práci se sekačkou (45 Kč,Obi), které vás ochrání před vlhkostí, pádem i úrazem v případě upuštění kulmy.

 

            -          Vlasy v odtoku – hurá! To je dobré znamení, že se pohybujete mezi lidmi, kteří mají vlasy! Pokud vám bylo více než čtyřicet, gratulujeme! Máte-li respekt z těch zvířátek, co se vznáší na hladině neodtékající břečky, vyměňte doporučené pantofle za holinky! Nezapomeňte si dopřát barvy! (kytičkované nebo pruhované 250 Kč, This and that)

 

            -          Pálí, studí, neteče… – Po otevření kohoutku teče nejprve a především vařicí voda? Nezapomeňte do hygienické taštičky přibalit malý skládací deštník! Skryti pod ním snadno namícháte teplotu vody na požadovanou představu. (skládací s růžemi, Jadran, 39 Kč) V případě studené vody postupujte obdobně. Pokud voda stříká na všechny strany, jen ne na vás, je třeba dobře odpozorovat směr proudu a poodejít v umývárně na to správné místo, kam voda dopadá. Oblečení si ale před tím převěste do sprchového koutu!

 

            Nenašli jste odpověď na svou otázku? Nebyli jste nikdy v umývárně? Nemyjete se? Nebo něco jiného? Nestyďte se a napište nám o tom. Já si jdu vybalit batoh a vlezu si do vlastní vany. Aspoň na dvě hodiny. Jupí! Jupipí!

   
18.05.2007 - Dům a byt - autor: Lenka Matušková

Komentáře:

 1. [18] Leena [*]

  Henri, občas podobné nakrucující se paní taky třeba v bazénu potkám . Víš co dělám já? Sundám si brejle ...a pak že je laserová operace lepší než brejle

  superkarma: 0 22.05.2007, 15:39:02
 2. avatar
  [17] Olka [*]

  Lenko, tys byla předem zkontrolovat ten intr, na kterém jsem strávila tento víkend? Hned jak jsme v sobotu odpoledne dorazily, a já se šla osprchnout po cestě vlakem a před koncertem, vzpomněla jsem na tebe, že jsem si měla přibalit pár háčků po 4,50 Kč!

  superkarma: 0 21.05.2007, 08:48:29
 3. avatar
  [16] ceda [*]

  jo jo to je přesný

  superkarma: 0 19.05.2007, 14:04:12
 4. avatar
  [13] Henri [*]

  monyk: To by šlo, ale jak na to, když v té šatně mají po obou stranách velká zrcadla, takže otočka vpravo nebo vlevo nefunguje, protože jí vidíš v těch zrcadlech tisíc krát za sebou. Otočit se jí zády, znamená v tak malém prostoru strčit hlavu do skřínky bez možnosti volného pohybu pro vlastní rychlé vypadnutí z prekérní situace a bohužel i při usilovném hledění si svého a čučení do země, v tak těsné blízkosti periférně zachytíš, jak si sedá rozkročmo málem na bobek, aby si namastila faldy pod zadkem a střídavě natahuje jedno a druhé prso. Zažila jsem to jen jednou, doufám, že už se to nebude opakovat. U všeho být nemusím.

  superkarma: 0 18.05.2007, 14:30:28
 5. [12] Bellana [*]

  Společná sprcha je to jediné, co mě přinutí vstát za kuropění. Bez sprchy bych si připadala umolousaná a nerada koukám na cizí nahá těla a nechci urážet jemnocit okolí svou celulitidou, není-li nezbytně nutné.

  superkarma: 0 18.05.2007, 11:30:13
 6. avatar
  [11] Meander [*]

  Upřímně... Když jsem se ocitla v situaci, kdy se nedalo společné umývárně vyhnout, zjistila jsem, že 4 dny bez sprchy se to taky nezblázní.

  superkarma: 0 18.05.2007, 11:13:31
 7. avatar
  [10] sanvean [*]

  Se mi vybavily všechny ty kachličkované umývárky v kempech, balancování na mokré podlaze při oblékání kalhot, modlení, ať teplá voda vydrží, dokud mám na sobě šampon..jo jo :)

  superkarma: 0 18.05.2007, 10:25:52
 8. avatar
  [9] Gabi [*]

  Lenka: - představa společné umývárny mi zase ožila v hlavě, i když dnes se s tím setkávám pouze v plaveckých bazénech. Ale taková vzpomínka na strahovské koleje nebo kempy raných 90. let ...

  superkarma: 0 18.05.2007, 09:52:42
 9. avatar
  [8] Lilinka [*]

  Lenko Matušková Zase jsi mě dostala

  superkarma: 0 18.05.2007, 09:09:05
 10. avatar
  [7] monyk [*]

  Hm, ja spolecne umyvarny nemusim, ale kdyz uz by to muselo byt, tak jedine za ucasti toho komornik Poda zupan, pripadne nejaky ten drink a pak uz ani ta spolecna umyvarna nebude takovy problem
  Henri: Na takovouto pani je jediny recept a to nekoukat na ni

  superkarma: 0 18.05.2007, 08:57:53
 11. [6] Pianistka [*]

  Lenka už byla někde na dovolený v kempu nebo co ?

  superkarma: 0 18.05.2007, 08:48:01
 12. avatar
  [5] cmelda [*]

  superkarma: 0 18.05.2007, 08:29:39
 13. avatar
  [4] Henri [*]

  Luciš: v módním časopise jsou ceny někdy uváděné v Eurech, asi aby si čtenářky při utvrzování ve svých iluzích a snech připadaly víc hógo-fógo.

  Ale článek dobrý. Nenašla jsem odpověď na otázku, jak se skrýt v malém prostoru šatny před paní, která si až s onanistickou rozkoší krémuje všechny záhyby a výklenky na těle.

  superkarma: 0 18.05.2007, 07:42:20
 14. avatar
  [3] Májík [*]

  Copak společné umývárny,ale když jsou společné i s chlapama,to je potom nářez. Coby matka fotbalisty jsem se něco najezdila na různé víkendové turnaje a občas byly opravdu podmínky takové,že byla k dispozici jenom jedna koupelna a tatínkové se samozřejmě chtěli sprchovat zrovna v tu chvíli,kdy po tomtéž zatoužila některá maminka. No... 2x se mi stalo,že jsem se ocitla v koupelně i s chlapama a bylo zajímavé sledovat,kdo bude nejodvážnější a první vyleze z té své sprchy,aby se rychle osušil a vypadnul

  superkarma: 0 18.05.2007, 07:35:18
 15. avatar
  [2] Luciš [*]

  "Módní časopis" jsem četla jen jednou, ale okamžitě se mi to vybavilo

  superkarma: 0 18.05.2007, 07:16:28
 16. avatar
  [1] Evikus [*]

  superkarma: 0 18.05.2007, 06:56:26

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme