O novinkách na poli genetického výzkumu píše ve svém komentáři čtenářka Rikina. Navzdory pochybovačům jí toto dění připadá úžasné a věří, že nám jednou bude hodně prospěšné.

Souhlasíte se čtenářkou Rikinou, že moderní genetika je pro lidskou budoucnost přínosná, nebo si myslíte, že už si v tomhle případě lidé příliš zahrávají?


Následující zpráva možná bude znít někomu poněkud kontroverzně, ostatně i z diskuze pod článkem je poznat, že u řady lidí vzbuzuje pochybnosti etická stránka problému. Zaujalo mě to především proto, že je to záležitost jako vystřižená ze sci-fi, mé oblíbené literatury. Připadá mi úžasné, že „to jde“ - že možnosti vědy sice zvolna, ale vytrvale dohánějí fantastické představy spisovatelů. Těší mě, že lidstvo jako celek ještě nepřestalo být zvědavé a posunuje hranice znalostí a možností do netušených sfér. Zatím jde sice o první pokusy, ale kdyby se věc podařila, mohlo by to znamenat dost výraznou změnu v lékařství a patrně i leckde jinde... i když někdo možná namítne, že zasahovat do genetického kódu je proti přírodě, a že „hraní si na boha“ se lidstvu jednou nevyplatí. Ale podobné námitky se v minulosti objevovaly téměř u všech významných objevů, které nějakým způsobem měnily zaběhnuté pořádky.

Článek je možná trochu delší, tak snad vám bude stát za přečtení.

Rikina

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 13.9.2013: Co vás právě zaujalo?

  • Jaké aktuální dění vás zajímá?

Budeme si trochu hrát na zpravodajství. Ale budeme přebírat podle zajímavosti posledních zpráv. A protože každého zajímá něco trochu jiného, posílejte mi k tématu své tipy na novinky z domova i ze zahraničí, které právě vás oslovily.

Forma – stručné shrnutí s odkazem a váš komentář.

Jsem sám zvědavý, jaké zprávy vám v tom množství utkvěly. A nebojte se napsat svůj komentář i k již jinou čtenářkou okomentované události. Budu je samozřejmě trochu třídit, aby nebylo vydání plné stejných zpráv, ale pokud budou komentáře zastávat odlišný postoj, uveřejním je.

Možná bychom si měli ještě vymezit tu aktuálnost, nuže řekněme 14 dní nazpět.

Uzávěrka tématu je tentokrát ve 14.00 hodin. Poslední čtenářský komentář vydám ve 14.30. Mezi 15.00 a 16.00 budete mít šanci rozhodnout o tom, který komentář byl nejzajímavější a zaslouží si odměnu, totiž krásný balíček od AVONU v hodnotě 500 korun!

  • Příspěvky posílejte na redakční e-mail: Redakce@zena-in.cz
  • Heslo (předmět e-mailu): AKTUALITY

avon

Reklama