Ukažte dětem, jak krásný je u nás venkov a přibližte jim život našich sedláků. Ministerstvo zemědělství připravilo letos již poslední, pátou Farmářskou slavnost pro rodiny s dětmi, která se bude konat 6. září na Farmě rodiny Němcovy v Netíně v okrese Žďár nad Sázavou.

v

Farma rodiny Němcovy vychází z nejstarší tradice českého venkova, aby svým zákazníkům nabídla to nejlepší, co naše zem dává. Důraz na kvalitu a nejmodernější technologie se zde setkávají se staletým umem a dovedností selského stavu. Farma byla založena v roce 1990, kdy hospodařila na dvaceti hektarech půdy s dvanácti kusy skotu. Již rok na to ale rozvoj farmy dovolil přistavět nový kravín a dnes farma hospodaří na 150 hektarech zemědělské půdy a její stáje pojmou 70 kusů těch nejlepších dojnic. Farma se zaměřuje na rostlinnou i živočišnou výrobu, především pak na zpracování mléka a masa. Farma disponuje vlastní mlékárnou a ročně vyváží přes čtyři sta tisíc litrů toho nejlepšího mléka po celé republice, nachází se totiž v ekologicky nejčistší oblasti České republiky – Českomoravské vrchovině. Některé z jejich produktů nesou ocenění Regionální potravina či Vysočina regionální produkt.

I sem Ministerstvo zemědělství zve všechny, kteří se rádi seznámí s prací a životem českých zemědělců.

„Chceme těmito akcemi podpořit zájem mladých rodin a dětí o tradice a venkov, namísto toho, aby trávily volný čas v obchodních centrech nebo u počítačů,“ říká ministr zemědělství Marian Jurečka.

v

Zemědělství je dnes velmi moderní a zajímavý obor a nahlédnutí přímo do centra života našich sedláků rozhodně stojí za to. V Netíně je kromě prohlídky farmy zaměřené na živočišnou a rostlinnou výrobu nachystán i bohatý program pro děti v podobě her, kvízů a zábavných „vesnických“ aktivit. Chybět nebude projížďka na koních, výlov rybníčku, skákání v pytli, slalom s trakařem a řada dalších. To vše samozřejmě o ceny. Nudit se nebudou ani rodiče. Připravena je pro ně kuchařská show značky Klasa a také farmářský trh s ochutnávkami regionálních potravin a produktů místních farem s prodejem ze dvora. Právě ten totiž umožňuje pohodlný způsob nákupu čerstvé zeleniny, mléka a mléčných výrobků, drůbeže, králičího masa, živých ryb nebo jiných produktů přímo u místních zemědělců.

ghh

Na Farmářských slavnostech pro rodiny s dětmi, které Ministerstvo zemědělství každoročně s velkým úspěchem pořádá, návštěvníci kromě informací o potravinách v informačním stánku obdrží také přehled a kontaktní údaje na farmáře s prodejem ze dvora v regionu i brožuru s informacemi o potravinách oceněných značkou Regionální potravina a Klasa. Cílem projektu je pomoci lidem se lépe orientovat v tom, co se v Česku vyrábí a co dobrého naši zemědělci produkují.

Nachystány jsou i interaktivní dílny, zájemci si budou moci vyzkoušet i klasické dojení krávy na simulátoru. O pestrý hudební program v průběhu celého dne se postará country kapela Stetson a folklórní soubor Horácký Medřičan.

„Naší snahou je propagovat české zemědělství a rodinám s dětmi ukázat, jak dnes moderní domácí hospodářství vypadá, jde totiž o velmi perspektivní obor a jeho prestiž neustále stoupá“ říká Ministerstvo zemědělství.

j

Přijďte se proto i vy podívat na Farmu rodiny Němcovy. Kromě řady nevšedních zážitků si užijete příjemný den s rodinou v ekologicky nejčistší oblasti naší republiky a v přítomnosti strakatých krav a telátek. Během Farmářských slavností můžete s farmářem pokřtít hříbě, které se na farmě nedávno narodilo.

Rodina Němcova navíc pro návštěvníky připravila od 16 hodiny country večer s kapelou LOFOŠI.

Vstup na celou akci je pro návštěvníky zdarma.

Více informací naleznete zde: www.farmarskeslavnosti.eagri.cz

 

 

Reklama