Bulvár

Falešná hra: Facebook může i poškodit pověst!

Dobrý den, nejsem na fcb,ani na žádných sociálních sítích. Dcera
však ano. Má svůj profil na lidech, na libku, na FCB, komunikuje
na ICQ, skypu a různých dalších komunikačních sítích.

Bohužel jsme ale v prosinci řešili  i tu zápornou stránku internetových komunikací. Jen náhodou zjistila, že na Facebooku jedna holka - jinak studentka gymnázia,kterou dcera zná jen z vyprávění od kamarádů, založila na dceřino jméno falešný profil.

Fotky stáhla z profilu  na lidech a "upravila" tak, že to dceru zesměšňovalo. Samozřejmě, protože profil sama založila tak se na něj i za mou dceru přihlašovala, pomlouvala ji a rozšiřovala o ní nedůstojné věci.

Protože profil nechala veřejně přístupný, tak si mohl kdokoli, kdo jen náhodou na profil najel přečíst všechny ty vymyšlené kecy z tzv. zdi.

Tak jsme taky zjistili, že do "falešné hry" a pomlouvání se zapojil
i její kamarád,který k nám běžně chodil a zná celou rodinu (dokonce
se snížil tak hluboko, že i celou rodinu tam pomlouval),asi neunesl
skutečnost, že dcera ho brala jen jako kamaráda a on chtěl vztah.

S ním hned ukončila kamarádství.  Zakročili jsme tím, že jsme
museli nahlásit na provozovatele facebooku, že se jedná o falešný
profil a žádali o jeho vymazání.

Asi po 3 nahlášeních konečně profil byl z facebooku vymazaný.Po výše uvedených zkušenostech si upravila na všech komunikačních sítích své profily,nechala jen to nejnutnější, a zablokovala přístup cizím lidem – kromě lidi co má v přátelích.

Zatím je klid.

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven.


Uvedla jsi jen e-mail, tak ten zveřejňovat nebudu. S tímhle fenoménem sociálních sítí jsem se setkala také. To, o čem mluvíš, se stalo kamarádce mé dcery. Je jednoduché pak manipulovat s osobními údaji a například fotkami, když jsou všude k nahlédnutí, a tím i ke stažení. Je to jeden z důvodů, proč tam být nechci. M.

Facebook a jiné sociální sítě. To je téma pro dnešní den a námět pro vaše příspěvky. Pište o tom, co vám osobně tento model 21.století přináší a jak se k němu stavíte.

Odesílejte své názory na redakce@zena-in.cz.

Dnes si autor jednoho z vylosovaných čtenářských příspěvků vyslouží dárek od firmy Golwell.

   
18.06.2010 - Blog redakce - autor: Michaela Kudláčková

Komentáře:

 1. [8] honzovo [*]

  No tak facebook je ale určitě zajímavé médium zhlediska reklamy. Provozuji intertnetový obchod a dostal jsem nabídku: reklama facebook. Co myslíte, mám ji využít nebo to budou spíše vyhozené peníze?

  superkarma: 0 01.05.2012, 09:44:35
 2. avatar
  [7] Májík [*]

  No,moje kolegyně teď zrovna řeší docela závažný problém. Její dceru pořád otravoval kluk, s jehož bráchou chodila. S bráchou už se dávno rozešla a on proti ní pořád štval,právě na různých sociálních sítích . tak se holka naštvala a jakoby jeho jménem podala na nějakou erotickou seznamku inzerát, že on hledá kluka. No....je z toho pěknej průser, neb jeho maminka na ní podala trestní oznámení pro šíření pomluvy a už to vyšetřujou policajti. Kolegyně už byla s dcerou 2x na výslechu a nevypadá to ,že to skončí happyendem. Policajti šťourají v jejich záznamech na PC, na jejich e-mailech a všude možně. Vytáhli si všechny možné profily té její dcery, šmejdí všude,kde by na ně něco mohli dostat.

  Kolegyně je z toho docela na nervy, zatímco dceruška je celkem v klídku.

  superkarma: 0 18.06.2010, 10:59:25
 3. avatar
  [6] Věrulinka [*]

  Dneska nejsme chráněni nikde a ničím Sml23, kde berou naše tel. čísla, neustále obtěžují a volají jakýsi firmy, kde berou naše adresy Sml80kde se vzaly, tu se našly  papíry-dolumenty jakékoliv se válející u popelnice Sml80Sml15 , třeba zdravotní karty a jiný a jiný, není to jenom PC Sml23

  superkarma: 1 18.06.2010, 10:48:16
 4. [5] Lyoness [*]

  Jj, ted jsem zrovna nedavno probirala s kamaradem, jak jeho zarliva hystericka pritelka zalozila "jeho profil" na facebooku a delala ostudu...

  Brr...

  superkarma: 0 18.06.2010, 10:21:40
 5. [4] dadma [*]

  malvina — #3 Možné to není.I když já sama bych neměla počítač, tak moje data zanesou u lékaře ,v bance , u pojištoven a co já vím kde všude.Určitě jsou nějak chráněny,ale jsou tam.

  superkarma: 0 18.06.2010, 09:31:56
 6. avatar
  [3] malvina [*]

  dadma — #1 Dadmo, plně  s   tebou  souhlasím.  "100%     je     chráněný     jen   ten, kdo  nemá počítač." ... Naprostá  pravda. Ale ?    je   dnes   vůbec  možný  život  bez počítaču????  Myslím   že  dnes  to  není   možné.

  1. na komentář reaguje dadma — #4
  superkarma: 0 18.06.2010, 09:28:55
 7. avatar
  [2] enka1 [*]

  dadma — #1 Ono stačí odpovědět na nějakou reklamu nebo katalog, které přijdou do schránky........Sml24

  superkarma: 1 18.06.2010, 09:12:11
 8. [1] dadma [*]

  Zrovna předevčírem jsme na Ženu-in posílali své fotky.I tyto fotky by se daly zneužít.Myslím si ,že 100% je chráněný člověk  jenom ten,který nemá počítač.Jakmile se jednou někde zaregistruji jsem tam.

  1. na komentář reaguje enka1 — #2
  2. na komentář reaguje malvina — #3
  superkarma: 0 18.06.2010, 08:58:52

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme