Bulvár

Fabie je jako naše druhé "nohy"

Děkujeme za další automobilový příspěvek čtenářce s nickem Samík97. Už má řidičák 42 let a jezdí bez přestupků a pokud, k čemuž jí blahopřejeme.

Vyrůstala jsem ve městě a tehdy auto nebylo až tak zapotřebí, ani my jsme ho nikdy neměli. S provdáním na venkov bylo čím dál více potřeba se nespoléhat na autobusovou dopravu, třeba v případě náhlé nemoci dětí jsme kolikrát museli v noci čekat několik hodin na příjezd lékaře a pak často pro lék do města.

Přestože jsme bydleli velice skromně u manželových rodičů, děda měl motorku s postranním vozíkem( i v ní jsem jednou jela s nemocným batoletem), první se šetřilo na auto: nejdříve vinkulace a pak dloouhé čekání na pořadníku. S několika mladými děvčaty jsme se, jen tak z hecu, přihlásily do autoškoly. Nikdo jsme doma auto neměl, ale jen tak do budoucna. Zkoušky i jízdy jsme absolvovaly a čekalo se na auta.

Kdo chtěl škodovku, jezdil dřív, my jsme na Ladu čekali nejdéle. Vyplatilo se ! Lada nám dobře sloužila celých 18 let.Nemohli jsme se s ní rozloučit, ani když bylo nad moje síly pro nemoc"utáhnout" volant. Dodnes stojí pod kůlnou a čeká na svoji úlohu veterána. Snad se dočká, vnuka na to máme.

Druhé - MOJE autíčko je červený miláček - Fabie sedan. Píši moje, je na mne napsané. Dnes, v důchodu, když už nám s dědou zdraví tolik neslouží a v obci obchod zrušili (hlavně, že tu jsou 3 hospody!!! ) slouží Fabie jako naše druhé "nohy". Nedáme na ni dopustit a i když mi nepozorná řidička nedala jednou přednost, když měla, odnesl to jen můj přední nárazník, zatímco ona měla svého cizokrajného nablýskance z boku " na totálku". Nu což - její pojišťovna to zaplatila a jezdíme dál.

Každý den tisíckrát blahořečím  svému někdejšímu nápadu udělat si řidičák! Za tu dnešní svobodu v pohybu a čase to opravdu stálo. Dosud jezdím bez pokut a dopravních přestupků 42. rok. Jen abych to nezakřikla !!!

Samík97

Přeji vám další šťastné kilometry bez nehod.

Co vy na to, milé ženy-in? Najde se řidička, která má řidičák ještě déle a je stále aktivní za volantem? Vzpomínáte na své první auto? Které auto bylo vaše nejmilejší? Máte nějakou příhodu? Svěřte se nám a napište na dnešní téma, které je věnované autům.

Své příspěvky a fotografie posílejte na adresu:redakce@zena-in.cz

 

   
30.08.2010 - Blog redakce - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. avatar
  [3] ToraToraTora [*]

  To je super. Já naše také na stará kolena dotlačila, aby si pořídili auto. Nejen, že jsou rádi....když za nimi chci jet,musím volat, jestli nejsou někde na výletě na druhém konci republiky Sml24Sml16

  superkarma: 0 30.08.2010, 12:37:53
 2. avatar
  [2] enka1 [*]

  Sml67

  superkarma: 0 30.08.2010, 11:46:02
 3. avatar
  [1] heligona [*]

  Já se picnu, gratulujete jí, pokud jezdí bez pokut? Sml52Sml52

  superkarma: 0 30.08.2010, 11:31:37

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme