Plánujete svatbu a pořád ještě nevíte, kam vyrazit na líbánky? Nechte se inspirovat prostě jen tím slovem - líbánky - a zapomeňte na adrenalinovou dovolenou. Dlouhé večeře na pláži, noční obloha na opuštěných ostrovech a hlavně vy dva. Nejvíc času je nutné si vyhradit na ukrutnou romantiku, protože tady jde v první řadě o líbání.

Firo

Teplo, šumění moře, houpací síť a ledový koktejl. Svatební cesta s příchutí exotiky je to pravé ořechové

Svatební cesta je nepochybně jedinečná záležitost. Dva zamilovaní se jako v transu usmívají a prožívají jednu z nejhezčích dovolených svého života. Aby se i vaše líbánky staly nezapomenutelnými, udělejte si ve svatebním rozpočtu místo na trochu toho luxusu a dopřejte si notnou dávku exotiky. Nebo vás snad nezajímá, kde se fotí všechny ty reklamy na plavky?

Thajské líbánky - usmívat se je povoleno

Thajsko je svatební lokalitou číslo jedna. Proč? Váš zamilovaný úsměv tady totiž nebude pro smích - země úsměvů vás dostane nejen nádhernými plážemi a tropickou vegetací, ale hlavně ochotou a přívětivostí zdejších lidí. Hezky se k vám budou chovat jak v nejznámějších letoviscích jako Phi Phi nebo Pattaya, tak na malých ostrůvcích.

Firo

Půjčit si jachtu a plout kolem nádherného písčitého pobřeží můžete na kubánské pláži Veradero

Novomanželské slevy

Většina cestovních kanceláří nabízí čerstvým novomanželům výrazné slevy ze svých zájezdů. Určitě se u vaší cestovky ohledně těchto možností informujte. Často stačí oddací list ne starší než 6 měsíců, takže ho při výběru vaší líbánkové destinace nezapomeňte doma.

Jednou z nejkrásnějších provincií celého Thajska je pobřežní oblastKrabi s mnoha nádhernými ostrůvky v Andamanském moři. Sice tu potkáte poměrně dost turistů, ale zdejší potápěčské lokality za to stojí. Můžete si zkusit ponor s profesionálem anebo prostě jen vzít loďku a za šplouchání okolních vln šnorchlovat v barevném korálovém ráji.

Na ostrově Ko Samui se můžete těšit na tropickou nádheru kokosových palem pod divokými vodopády v pralese ve středu ostrova. Z božských, bělostných pláží se pak loďkou vydejte k některému z 80 okolních ostrůvků a v opuštěné zátoce si můžete za svitu měsíce představovat, jaké to asi bylo, když dávní Thajci stavěli zdejší velkolepé chrámy.

Firo

Thajsko se pyšní mnoha luxusními resorty, kde se o vás dokonale postarají. A navíc ty pláže!

Divoké kubánské tance a luxusní pláže

Údajně jedna z deseti nejhezčích pláží světa je 20 km dlouhá pláž v kubánském letovisku Veradero. Lehký vánek od moře, jemný bílý korálový písek a tropické slunce ve společnosti vychlazeného Cuba Libre. Svatební cestu, během které se nemusíte starat vůbec o nic, zaručí ochotní Kubánci. A díky rozlehlosti celé pláže se vždycky najde místo, kde i vaše soukromí bude plesat radostí. Pokud ale budete chtít, najdete tu i divoké tančírny kubánské salsy.

Kubánská salsa
Nejoblíbenější kubánský tanec je salsa, o které se říká, že je svobodným tancem v nesvobodné zemi. Kubánci jsou považováni za skvělé tanečníky především pro svou přirozenost a spontánnost a pár lekcí salsy během vašich líbánek vám dodá novou dávku vášně.

Keňa - v safari se koupou sloni, na plážích téměř nikdo

Pokud vám ale božské pláže nestačí, pak nezbývá než vyrazit do Keni. Tam se totiž dočkáte nejen avizované plážové nádhery, ale i vysokých hor nebo divokých savan plných zvířat, Evropanům známých pouze ze ZOO. Safari, což ve svahilštině znamená „cesta“, si můžete užít třeba v džípu s řidičem, který vám zároveň uštědří zoologickou přednášku.

Firo

Hlavní náplní svatební cesty byste měli být vy dva. V Keni si navíc užijete luxusního soukromí!

Dobrodružnou část vaší svatební „safari“ pak můžete zakončit nocí pod širákem v africké buši nebo koupáním na březích Indického oceánu, kde se v nedotčených korálových útesech prohání tisíce ryb. Navíc tu s nimi budete dost možná sami. Keňa je ideální, toužíte-li především uniknout civilizaci - na tisíc obyvatel tu připadá pouze 10 aut a 10 telefonů.

V Dominikánské republice se líbí zamilovaným

Všechny odstíny modré můžete hledat v mořích Dominikánské republiky, ostrovního státu, který je znám hlavně pro své luxusní pláže a unikátní podmořský svět. Ten pravý Karibik na vás čeká třeba v nejkrásnější oblasti Punta Cana kolem korálové pláže Bavaro, která je stejně jako kubánská Veradero v „top 10“ světových pláží.

Firo

Dominikána - azurová voda, bílý písek, vysoké palmy. A nejlepší na tom je, že příště na té fotce budete vy!

Nefalšovaná romantika tu číhá všude - v malebných kavárničkách a restauracích s mořskými plody, při večerních procházkách po pláži i při nočním koupání v teplém, průzračném moři. Za omamné vůně tropických květů můžete rybařit na otevřeném moři anebo se ztratit v divokých zahradách. A když už budete vdaná, do Dominikánské republiky se zamilujete.

Nejkrásnější pláže dominikánské republiky

Playa Caletón - příjemná pláž u Río San Juan
Bahía de las Áquilas - divoká pláž přístupná jen z moře na poloostrově Pedernales
Paya Grande - velká pláž u Río San Juan vhodná pro potápění
Paya Limón - malá pláž v zálivu Samaná

Mexiká divočina nejen pro novomanžele

Patříte-li mezi noční tvory, kteří ožívají se soumrakem, pak vážně popřemýšlejte o Mexiku. Najdete tady totiž jak odpočinek u moře tak divoké mexické noci v místních barech či tančírnách. Mexičané jsou horkokrevnými společníky a svěříte-li se do jejich péče, poznáte to pravé Mexiko.

Firo

Nádherné pobřeží a typické mexické bungalovy. Atmosféra staré indiánské země je cítit ve vzduchu.

Svatební cestu si tu navíc můžete zpříjemnit cestou do minulosti a vydat se k pralesním pokladům Mexika, k májským pyramidám. Indiánskou historii si nejlépe vychutnáte na známém archeologickém nalezišti Chichén Itzá na poloostrově Yucatan. A abyste si i tady užili co nejvíce romantiky, můžete zkusit pozorovat hvězdy ze zdejší májské observatoře.

Ať už se rozhodnete prožít svou svatební cestu kdekoli, měla by pro vás být zcela jedinečným a nevšedním zážitkem. Je totiž dost možné, že na žádnou jinou už nikdy nepojedete! Vymyslete proto s partnerem všechny věci, které byste na líbánkách chtěli zažít a dělat a podle toho zkuste najít to správné místo přesně pro vás!

Autor: Viola Kratochvílová &FIRO-tour


Cestovní kancelář FIRO Tour, odborník na dovolenou v Tunisku, Turecku, Egyptě, Řecku, Španělsku a dalších oblíbených destinacích, vybírá ze své nabídky pobytových zájezdů.

FiroThajsko - hotel Samui Resotel and Spa
Jemný bílý písek, zelené kopce porostlé kokosovými palmami a tropickou flórou byly také v posledních 10 letech objeveny turisty z celého světa. Odpočinek na nekonečných plážích, které uspokojí i velmi náročného klienta.

FiroKuba - hotel Cayo Libertad
Oblíbený hotelový komplex se nachází přímo na písčité pláži. Část hotelu Cayo Libertad se nachází na ostrově. Transfer z letiště ve Varaderu asi 35 min.

FiroKeňa - hotel Baobab Beach, Kole Kole a Maridadi
Jeden z nejlepších all inclusive hotelů v Keni pro všechny, kdo vyhledávají vysoký standard ubytování a služeb. Ideálním místem pro ty, kteří chtějí zkombinovat sportovní vyžití s odpočinkem a zábavou. Vyhlášená kuchyně.

Foto zdroj FIRO-tour

Reklama