Nic není tak omezující, fyzicky i psychicky zatěžující, jako bolest, která neustupuje a navíc nás omezuje v pohybových aktivitách. Základem úspěchu v boji s takovou bolestí je využití účinného a spolehlivého léku určeného k úlevě od akutní bolesti pohybového aparátu. Nově může pomoci volně prodejný lék Etrixenal 250 mg tablety od značky Proenzi® s léčivou látkou naproxen, se kterou se pojí tři stěžejní benefity.

Naproxen přináší pacientům účinnou úlevu od akutní bolesti kloubů, svalů a šlach, mírní zánět a snižuje teplotu. Užívání naproxenu má, ve srovnání s jinými volně prodejnými léky ze stejné skupiny, nižší riziko vzniku nežádoucích kardiovaskulárních komplikací. Dlouhodobější analgetický účinek naproxenu navíc zvyšuje uživatelský komfort pacienta, který si tak může vychutnat aktivní den bez bolesti v pohybu a klidnou noc. Akutní bolest pohybového aparátu má nyní konkrétní řešení. 

ramenoLátky s analgetickými a protizánětlivými účinky se používají jak v západní, tak v orientální medicíně více než 2000 let. Z nich se postupně vyvinula dnešní skupina léků – nesteroidních antirevmatik (NSA), která jsou klíčovými léky při léčbě bolesti pohybového aparátu.

Naproxen – účinná úleva od akutní bolesti pohybového aparátu

Naproxen je léčivou látkou, s jejímž objevem získali vědci účinnou zbraň v boji s akutní bolestí. Naproxen je celosvětově nejrozšířenějším nesteroidním antirevmatikem, které se na tlumení akutní bolesti tradičně využívá. Je to především díky jeho konkrétním vlastnostem, kterými oproti ostatním léčivým látkám tohoto typu disponuje; činí tak léčbu akutní bolesti nejen účinnou, ale i bezpečnější v souvislosti s nižším rizikem vzniku nežádoucích kardiovaskulárních komplikací. 

Etrixenal – 1 léčivá látka a 3 neopomenutelné vlastnosti

mastNaproxen je tradiční neselektivní nesteroidní antirevmatikum s velmi dobrým analgetickým a protizánětlivým účinkem a se schopností tlumit teplotu. Na rozdíl od jiných často užívaných léčivých látek ze stejné skupiny volně prodejných léků má delší plazmatický eliminační poločas, což umožňuje dosažení stálé hladiny léku, takže obvykle stačí naproxen podávat 2x denně. Naproxen tak lépe tlumí bolest během noci a umožňuje aktivně prožít den. Užívání naproxenu je spojeno s nižším rizikem vzniku kardiovaskulárních komplikací. To je velmi podstatné zejména pro pacienty, kteří již trpí kardiovaskulárním onemocněním či pro něj mají výrazné předpoklady. Právě pro tuto skupinu pacientů je naproxen vhodným řešením pro úlevu od akutní bolesti pohybového aparátu – kloubů, svalů a šlach.

Nový volně prodejný lék Etrixenal® od Proenzi® přináší účinnou a spolehlivou úlevu od konkrétní bolesti, která sužuje naše klouby, svaly a šlachy.

Informace: Čtěte pozorně příbalovou informaci a poraďte se s lékařem nebo lékárníkem, Etrixenal 250 mg tablety obsahuje naproxen. Lék pro vnitřní použití.

Doporučená cena: Etrixenal 250 mg tablety:  69 Kč (10 tablet), 119 Kč (20 tablet)

Volně dostupný ve všech lékárnách.

Více informací na: www.etrixenal.cz.

Reklama