Zdraví

Excipial v novém designu nabízí řešení pro každou kůži

Problém suché kůže postihuje téměř každého druhého člověka. Ve větší míře trápí ženy a lidi nad 50 let. Švýcarská farmaceutická společnost Galderma–Spirig již přes dvacet let dodává na trh přípravky Excipial. V letošním roce se oblíbená řada produktů dočkala nového designu, ale nezměněného složení.

Kůže je největším orgánem lidského těla, představuje asi 7 % naší celkové hmotnosti, a proto bychom neměli zapomínat se o ni pečlivě starat a chránit ji. Problém suché pokožky trápí téměř 50 % populace. Suchá kůže není jen kosmetický problém, který dokáže znepříjemnit každodenní život. Může být příznakem závažných kožních problémů a onemocnění. I to je jeden z důvodů, proč je potřeba, aby byla suchá kůže pod dohledem odborníka. 

Z průzkumů, které proběhly pro společnost Galderma, vyplývá, že objem tělového mléka použitého měsíčně se pohybuje nejčastěji mezi 200 ml až 250 ml. Tělové mléko používá 80 % žen, které trápí pocit suché kůže a chtějí ji tak hydratovat a zvláčnit. Téměř denně používá tělové mléko 40 % dotazovaných.

Excipial

Excipial – řešení pro každou kůži

Řada produktů Excipial se skládá ze širokého spektra klinicky ověřených přípravků, které umožňují individuální výběr léčby pro každého. Otevírají nový pohled na léčbu a zmírnění kožních projevů. Společnost Galderma vychází ze skutečnosti, že každá kůže je tak individuální jako samotný pacient. Proto vyvinula pro řadu Excipial širokou paletu galenických lékových forem (vehikul), které umožňují individualizovanou léčbu pro každého pacienta. Každá galenická forma je vhodná na jiný problém, proto je výběr správného přípravku to nejdůležitější. Přínos vehikula – mast, krém nebo lócio – je rozhodující pro úspěšnost léčby. Fyzikální vlastnosti přípravků přímo ovlivňují výsledek vyléčení poškozené kůže. V dermatologii je tedy výběr tohoto vehikula stejně důležitý jako výběr účinné látky.

Výroba přípravků Excipial sahá až do roku 1972. Na českém a slovenském trhu jsou již více jak 20 let a za tu dobu se zde prodalo více 7,5 milionu kusů. V letošním roce se produktová řada Excipial dočkala nového designu. Zachovává si však své rozdělení i složení. Excipial poskytuje širokou škálu produktů pro efektivní individuální léčbu odpovídající aktuálnímu stavu kůže a stavu onemocnění. V nabídce jsou masťové základy, přípravky na hydrataci, produkty na ochranu rukou a dětské přípravky.

Excipial U Lipolotio a Excipial U Hydrolotio[1] jsou volně prodejné léky, které jsou částečně hrazeny pojišťovnou. Jsou určené na ochranu a ošetření suché až velmi suché kůže - na svrbivé projevy, atopický ekzém a psoriázu. Obsahují ureu, což je nejúčinnější hydratační látka v dermatologii, která je zároveň tělu vlastní. Urea hydratuje, snižuje transepidermální ztrátu vody, zlepšuje funkci kožní bariéry, potlačuje svrbění kůže a zvyšuje penetraci účinných látek.  

krémy

Dalšími produkty, které se v letošním roce dočkají nového designu, jsou volně prodejné léky Excipial krém, Excipial mastný krém, Excipial mast a Excipial mast s mandlovým olejem[2]. Speciální a inovativní péči o suchou a svrbící kůži dětí a novorozenců nabízí dětské kosmetické produktyExcipial Kids krém, Excipial Kids locio, Excipial Kids pěna, Excipial Kids pěna na mytí, Excipial Kids šampón.

Nechybí ani péče o ruce, která je velmi důležitá, a to nejen v zimním období. V kombinaci s přípravkem Excipial Protect, který je vhodné aplikovat před začátkem práce, se pokožka rukou ošetřuje přípravkem Excipial Repair, který nanesete po jejím skončení. Pro udržení hebkosti a vláčnosti kůže se doporučuje ruce ošetřovat pravidelně. Excipial Protect obsahuje kombinaci účinných látek, které velmi dobře chrání kůži na rukou nejen před vlivy vody, mýdel, šampónů, ale také před nepřízní počasí jako je mráz či vítr. Vědecké testy prokázaly, že kůže po ošetření Excipialem Protect zůstává i po nadměrném vystavení tenzidům normální a nevysušuje se.

 

[1] Excipial U Lipolotio a Excipial U Hydrolotio jsou léky na vnější použití. Obsahují ureu. Pozorně čtěte příbalovou informaci, nebo se poraďte s lékařem či lékárníkem.

[2] Excipial krém, Excipial mastný krém, Excipial mast s mandlovým olejem, Excipial mast jsou léky na vnější použití. Pozorně čtěte příbalovou informaci, nebo se poraďte s lékařem či lékárníkem.

   
04.02.2015 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [10] eliskabuc [*]

  Na suchou kůži jsem zkoušela krém s konopným olejem Regema co mi poradil lékař a cítím zlepšení.

  superkarma: 0 10.07.2015, 08:06:11
 2. [9] tereza.kroupovaaa [*]

  Na akné Akneu a na kůži RegeMa krém s konopným olejem.

  superkarma: 0 07.07.2015, 09:41:00
 3. [8] tereza.kroupovaaa [*]

  Na pupínky jsem vyzkoušela krém Aknea s konopným olejem a jsem spokojená, až tak jsem tomu nevěřila.

  superkarma: 0 07.07.2015, 09:25:19
 4. [7] manislava [*]

  škoda že už se musí plně hraditSml15

  superkarma: 0 17.02.2015, 10:50:53
 5. [6] Naty789 [*]

  Já mám zase výborné zkušenosti s regeneračním krémem od Cannadermu s konopným olejem.. na suchou pleť naprosto senzační..

  superkarma: 0 12.02.2015, 10:14:44
 6. avatar
  [5] KatenkaSemJa [*]

  neznám, ale mám suchou, problematickou a podrážděnou pokožku, takže na to určitě kouknu Sml67Sml67

  superkarma: 0 04.02.2015, 13:49:23
 7. avatar
  [4] vladka321 [*]

  Excipial je výborný pomocník na suchou, problematickou a ekzematickou kůži. Mohu jen doporučit Sml67

  superkarma: 0 04.02.2015, 11:51:40
 8. [3] Madiva33 [*]

  Za naši rodinu má Excipial 1*Sml67

  superkarma: 0 04.02.2015, 11:44:29
 9. [2] doginka [*]

  janavys — #1Určitě budeš spokojená. Já mám s touto značkou jen ty nejlepší zkušenostiSml67

  superkarma: 0 04.02.2015, 11:03:42
 10. [1] janavys [*]

  Suchou kůži mám, asi budu muset vyzkoušet.Sml67

  1. na komentář reaguje doginka — #2
  superkarma: 0 04.02.2015, 08:24:11

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Akce pro čtenářky: Velikonoční pečení a vaření s Globusem
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme