Nasbírejte v lese pýchavky a udělejte si z nich doma řízečky podle receptu čtenářky Marty61. Určitě neprohloupíte! Dobrou chuť!

Excelentní řízečky z pýchavky

pychavky

U nás doma se všichni můžeme za touto pochoutkou utlouct. Nejdůležitější je ale sehnat pýchavku. Masitou, kulatou, bílou houbu (viz foto), která roste na loukách či mezích v husté trávě. Pokud tedy víte, kde rostou, pak ji najít je úplná brnkačka! Ty krásné, bílé, kulaté ,,balonky" z trávy na houbaře nádherně vykukují.

pychavky

Já z pýchavky nejraději dělám řízečky. A to tak, že pýchavku nejprve oloupu, nakrájím na asi 1 cm hrubé plátky, osolím, obalím ve trojobalu a smažím na pánvi při mírném ohni asi tak 6 minut na každé straně.

pychavky

Usmažené řízky podávám s pečivem a zeleninovým salátem. Jsou fakt úžasné. Chuťově bych to přirovnala něco mezi bedlou a žampionem, ale mnohem lepší. Prostě specialita!!! Rychlá a levná večeře, či pohoštění pro hosty. Fakticky vřele doporučuji. Ovšem, jak říkám, největší problém je získat tu pýchavku.

Dobrou chuť přeje,
Marta61

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Vaše rychlovky k večeři

Otázka je tedy prostá...

Co vaříte k večeři, když zrovna nemáte čas?

Pošlete mi svůj recept na rychlé levné jídlo, které zasytí všechny hladové krky! Čekám ho v redakční poště (viz adresa níže). Když přiložíte i fotku, budete mít větší šanci, získat dárek, totiž krásnou soupravu čajů PICKWICK 9 chutí čaje.

Reklama