.

Evropský týden mobility již tradičně završí Den bez aut

Novinky

Evropský týden mobility již tradičně završí Den bez aut

Zítra začíná Evropský týden mobility, který vyvrcholí v úterý 22. září tradičním Dnem bez aut. V rámci toho nabídnou některá města dopravu prostřednictvím MHD zdarma. Do letošního 14. ročníku se zapojilo 34 českých měst a obcí, které nabídnou zájemcům pestrý program. Ať už cyklojízdy, nebo další pohybové a zábavné aktivity.

etm

Hlavním záměrem kampaně je upozornit na neudržitelný nárůst individuální automobilové dopravy ve městech a na různé způsoby jeho řešení. Poprvé jej iniciovala Evropská komise v roce 2000 a od té doby patří k významným dnům Evropy v ochraně životního prostředí. Podporuje veřejnou dopravu, budování cyklostezek, zkvalitňování prostranství pro pěší a podobně. V ČR je kampaň realizována od roku 2002. Národní koordinaci v rámci ČR zajišťuje Ministerstvo životního prostředí.

Zaměření každého ročníku kampaně souvisí vždy s hlavním mottem. Tím letošním je výzva k akci - Vyber. Změň. Zkombinuj. Cílem tohoto hesla je povzbudit lidi, aby přemýšleli o rozsahu dostupných možností dopravy a vybrali si ten správný způsob. To může často vést k rychlejšímu a příjemnějšímu cestování.

Program části zapojených měst a obcí naleznete zde.

   
15.09.2015 - Redakční novinky - autor: Julie Hájková

Komentáře:

  1. [1] bobani [*]

    Dobrá akce jen nevím, zda néco vyřeší

    superkarma: 0 15.09.2015, 18:41:00

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme